Di Matteo: Nedostali jsme se do zápasu

Manažer Chelsea Roberto Di Matteo na pozápasové tiskovce litoval slabého vstupu do zápasu evropského superpoháru s Atlétikem Madrid, který španělský celek vyhrál 1:4.

O všem rozhodl už v prvním poločase Radamel Falcao, který do Čechovy brány propašoval hned tři míče a zkompletoval hattrick. Manažer přiznal, že vracet se do zápasu za takového skóre bylo už hodně obtížné.

„Měli jsme pomalý start a obdrželi 2 góly během prvních 20 minut, takže to potom bylo hodně těžké. Začali velmi dobře a my jim nechali hodně prostoru. Takovému hráči, jakým je Falcao prostě tolik prostoru dát nemůžete,“ litoval po zápase Ital.

„Nikdy jsme se nedostali do zápasu. První gól dali už po šesti minutách a po 20. minutě jsme měli ztrátu už dvou branek. Do zápasu jsme se pořádně nedostali v celém jeho průběhu, což je aspekt, který zklamal nejvíce. V prvním poločase jsme sice měli nějaké držení míče, ale chyběla nám soudržnost. Po svých gólech soupeř ustoupil do zataženého bloku a činil pro nás obtížným najít trochu volného prostoru,“ shrnul Di Matteo.

„Nechali jsme soupeři velkou část hřiště. V dosavadním průběhu sezony jsme vypadali daleko lépe. Proti našemu stylu hry je těžké obstát, ale dnes večer to rozhodně nebyl tento případ,“ musel uznat manažer.

Co se týče Falcaa, který skóroval hned třikrát, měl pro něj RDM jen slova chvály. Jak jinak . „Věděli jsme už dříve, že je jedním z nejlepších útočníků v Evropě a dnes to znovu dokázal nejen svým druhým gólem, který byl velmi povedený.“

Co se týče útočníka z vlastních řad Daniela Sturridge, zde Roberto Di Matteo vyvrátil spekulace, které poukazovaly jeho odchod z klubu. „ Je naším hráčem. Přišel na hřiště, na tom není nic, co bych měl hlásit. Máme dva útočníky a on s námi zůstane. S jeho osobou bylo spojováno mnoho spekulací, ale opět říkám, nevěřte všemu, co se šustne.“

„Se složením týmu jsem naprosto spokojený. Máme dobré jádro týmu, k němuž jsme přivedli několik mladých, natěšených a talentovaných hráčů. Může chvíli trvat, než je všechny začleníme, ale já jsem s tím, co máme, nadmíru spokojen.“


11:34:49 - 01.09.12 - Petric32 - Mužstvo - 2293x