Essien bude hostovat v Realu Madrid!

Před pár desítkami minut skončilo přestupní období, ale udála se pro nás ještě jedna velmi důležitá novinka. Do Realu Madrid odchází na roční hostování Michael Essien!

Letní přestupové období je u konce, avšak máme tu ještě jednu senzaci. Do Realu Madrid odchází na roční hostování Michael Essien, se kterým se v londýnském klubu přestalo po nástupu Roberta Di Mattea ke kormidlu počítat.

29letý záložník přišel do Chelsea v roce 2005 z francouzského Lyonu. Na Stamford Bridge si ho přivedl José Mourinho, se kterým Ghaňan nyní obnoví spolupráci. Situace by se dala vzdáleně přirovnat k té Carvalhově.

Essien byl jedním ze základních stavebních kamenů západolondýnského klubu rovných 6 sezon. S Chelsea vyhrál 2x Premier League, 4x FA Cup a jednou také Ligu mistrů. Zkušenostmi se mu tak ze stávajícího kádru Realu Madrid vyrovná opravdu jen málokdo.

Svůj debut zažil hned z kraje sezony 2005/06 v zápase s Arsenalem, do kterého zasáhl jako náhradník. Netrvalo dlouho a stal se z něj neodmyslitelný člen základní sestavy a jistota v záložní řadě.

Svůj první gól za klub si připsal v téže sezoně v zápase Chelsea vs. Tottenham Hotspur, který Blues vyhráli 2:1. O rok později získal ocenění 'gól sezony' za dalekonosnou ránu v zápase s dalším městským rivalem Arsenalem. Stejné ocenění získal za památnou dělovku do sítě Barcelony v semifinále Ligy mistrů 2008/09. Za Chelsea skóroval 25 krát v celkově 247 zápasech.

My Michaelovi přejeme, aby si ve Španělsku zahrál více, než tomu bylo v posledních měsících u nás, a aby úspěšně oživil spolupráci s José Mourinhem.00:40:18 - 01.09.12 - Petric32 - Přestupy - 2760x