Rozlosování základních skupin LM

Dnešní los základních skupin ligy mistrů skončil pro Chelsea poměrně příznivě. Vedle italského Juventusu a ukrajinského Šachtaru Doněck, se Blues ve skupině E utkají také s dánským nováčkem soutěže Nordsjaellandem.

Ceremoniál začal za doprovodu znělky Ligy mistrů, kdy Frank Lampard na podium přinesl trofej Ligy mistrů, kterou v květnu s Chelsea poprvé v její historii vyhrál.

Při losování bylo v hledišti přítomno mnoho fotbalových osobností. Na začátku jsme mohli slyšet názory na zavedení tzv. Financial fair play, kdy by kluby měly hospodařit pouze s těmi penězi, které vlastní, ne s těmi, které nemají.

Jako první byl vytažen lístěk se jménem Realu Madrid. Steve McManaman, který s klubem v roce 2000 vyhrál po osmé v jeho historii Ligu mistrů, ho přiřadil do skupiny D.

Poražený finalista loňské sezony Bayern Mnichov hned po něm putoval z prvního výkonnostního koše do skupiny F. Barcelona, která je každoročně považována za jednoho z největších favoritů, zase zamířila do skupiny G. FC Porto si to namířilo hned do skupiny A.

AC Milán, který před sezonou opustila většina opor a který je druhým nejúspěšnějším týmem celé soutěže se 7 trofejemi (naposled vyhrál v roce 2007) se dostal do skupiny C. Dalším taženým týmem byla londýnská Chelsea, která celou soutěž v loňském ročníku ovládla a byla přiřazena do skupiny E.

Její velký konkurent Manchester United následoval po ni a byl přiřazen do skupiny H. Arsenal, další tým Premier League, následoval a byl zařazen do skupiny B. Tím byl vyčerpán první výkonnostní koš s největšími favority milionářské soutěže. 

Z druhého výkonnostního koše byl jako první tažen Šachtar Doněck. Zamířil do skupiny E k obhájci trofeje Chelsea. Dojde tak k souboji dvou českých reprezentantů – Petra Čech s Tomášem Hübschmanem.

Španělská Valencia byla tažena jako druhá a připadala k Bayernu Mnichov do skupiny F, portugalská Benfika zase do skupiny G k Barceloně. Další portugalský tým Braga zamířil do skupiny H k Manchesteru United.

Schalke 04 si v základní skupině B utká s Arsenalem. Dynamo Kyjev v úvodní skupině a bude hrát proti Portu. Manchester City byl přiřazen do skupiny D k Realu Madrid. Poslední tým z druhého koše, ruský šampion Zenit Petrohrad se utká s AC Milán ve skupině C. 


Také ve třetím výkonnostním koši bychom našli několik velkých jmen, co se klubů týče. Galatasaray Istanbul byl přiřazen k Manchesteru United a portugalské Braze do skupiny H. Francouzské Lille si jako poslední celek zajistilo účast v Lize mistrů a v základní skupině F se utká s Bayernem Mnichov a Valencií.

Řecký Olympiacos Pireus ve skupině B narazí na Schalke 04 a Arsenal, zatímco belgický Anderlecht Brusel, který LM hrál naposled v sezoně 2006/07, byl přiřazen do skupiny C k AC Milán a Zenitu Petrohrad.

PSG, které v létě díky penězům od šejků mohutně posilovalo, zamířilo do skupiny A k Portu a Dynamu Kyjev. Ajax Amsterdam si nedobrovolně vybral složitou cestu za postupem, když byl přiřazen ke svému typickému soupeři Realu Madrid a Manchesteru City do skupiny D.

Dalším tažením bylo rozhodnuto o tom, že k Chelsea a Šachtaru Doněck se ve skupině E připojí italský mistr Juventus Turín. Spartak Moskva zamířil k Benfice a Barceloně do skupiny G.


Celtic Glasgow, první tažený tým ze 4. výkonnostního koše, zamířil do skupiny G k Barceloně, Benfice a ruskému Spartaku Moskva. Dynamo Záhřeb, které loni potrápilo na domácí půdě i Real Madrid, se utká ve skupině A s PSG, Dynamem Kyjev a Portem.

Překvapivý loňský ligový mistr, francouzké Montpellier oslabené o Olivera Girouda,ve skupině B narazí na Schalke, Arsenal a Olympiacos Pireus. Dánský Nordsjaelland, nováček v soutěži, se nejspíše stane obětním beránkem ve skupině E s Chelsea, Šachtarem a Juventusem.

Běloruský celek BATE Borisov ve skupině F narazí na Bayern Mnichov, Valencii a Lille. Španělská Málaga bude hrát základní skupinu LM premiérově a to s AC Milán, Zenitem Petrohrad a Anderelchtem ve skupině C. Rumunská Kluž byla přilosována k Manchesteru Unitd, Braze a Galatasarayi Istanbu.

Borussia Dortmund dotvořila skupinu smrti D s Realem Madrid, Manchesterem City a Ajaxem Amsterdam.

Pro nás, fanoušky Chelsea, byl los základních skupin vcelku přívětivý. Rozhodně jsme mohli dostat těžší soupeře. Juventus bude oříšek, Šachtar nepříjemný soupeř a od Dánů nevíme, co čekat. Přesto se od Blues, jakožto od úřadujících šampionů čeká bezproblémový postup.

Ještě dodejme, že základní skupiny začínají 18.9.

Ostatní skupiny:


20:05:04 - 30.08.12 - Petric32 - Evropské poháry - 4772x