Lukaku: V Chelsea jsem ztratil rok!


Romelu Lukaku poskytl rozhovor, ve kterém projevil vděčnost West Bromwichi za poskytnutou příležitost pravidelně nastupovat v jeho řadách. Zároveň sdělil, že v Chelsea ztratil rok své fotbalové kariéry.

Belgický reprezentant, který se gólově prosadil ve včerejším přátelském zápase své země, přišel do klubu v létě z Anderlechtu. Přicházel s velkou pověstí a potenciálem stát se novou hvězdou Premier League.

Vše nakonec dopadlo jinak. Do hry v rámci Premier League zasáhl ve své debutové sezoně pouze párkrát a byl odtlačen na vedlejší kolej. Pravidelně se nedostával ani na lavičku náhradníků. Už během druhé poloviny loňské sezony vyjádřil touhu odejít hostovat do jiného týmu.

V tomto rozhovoru 19letý mladík připustil, že už nechtěl obětovat další sezonu na lavičce Chelsea a raději se vydal nabírat čas na hřišti k The Hawthorns, které vede bývalý zainteresovaný muž Chelsea Steve Clarke.

„Nedovedl bych si představit, že bych i nadále zůstal v Chelsea. Obětoval jsem v Chelsea rok své kariéry a dále tento čas už ztrácet nechci,“ vyjádřil se bez okolků Lukaku.

„V průběhu loňského roku jsem ztratil svůj hlad pro hru. Nebudu chodit kolem horké kaše – moje sezona v Chelsea byla hodně, hodně špatná. V březnu jsem se rozhodl odejít na hostování a řekl jsem svému agentovi, aby mi vyhlédl klub. Opravdu se mi ulevilo, když našel řešení,“ pokračoval Lukaku.

„Hned první den předsezonní přípravy jsem manažerovi řekl, že chci odejít. Roberto Di Matteo mi řekl, že bych o tom měl ještě popřemýšlet, protože v Chelsea tuto sezonu nebude tolik útočníků. Teď je však čas, abych popřemýšlel o sobě a o své kariéře,“ prozradil talentovaný Belgičan.

„Měl jsem už dost sledování ostatních pouze z lavičky. Hrál jsem jen 12 zápasů, a když jsem hrál dobře, stáhli mě ze hry. V průběhu loňska jsem ztratil hlad pro hru. Moje sezona v Chelsea se vyvíjela hodně špatně,“ postěžoval si.

„Co se týče získávání minut na hřišti, v Chelsea jsem jen plýtval svým časem. Poslední sezonu jsem spíše strávil v rezervě po boku mladých kluků, kteří sotva dosáhli 15 let a ptal jsem se sám sebe, co tam vlastně dělám.“

„Pro můj další vývoj je dobré opustit Londýn. Mohu se odrazit od dna v průměrném týmu Premier League. Steve Clarke mi neustále volal, když jsem byl s Chelsea na americkém turné. Jsem velmi šťastný, že se mohu připojit k West Bromwichi.“


20:32:24 - 16.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 2611x