Di Matteo: Možná přijde útočník

Roberto Di Matteo potvrdil, že Daniel Sturridge by v Chelsea mohl hrát velkou roli, ale zároveň naznačil, že po odchodu Romelua Lukaky na hostování by mohl být podpis dalšího útočníka prioritou.

Daniel Sturridge prožil nadmíru povedenou první polovinu loňské sezony, kdy jen v Premier League nastřílel před Vánocemi 9 branek. Poté však jeho forma jako mávnutím proutku zmizela a ve zbytku sezony přidal pouze dva ligové góly. To už byl většinou využíván pouze jako náhradník a stejná role mu zbyla i pro dvě velká finále.

V důsledku toho byl 22letý anglický reprezentant spojován s odchodem ze Stamford Bridge, avšak Di Matteo trvá na tom, že Sturridge má v klubu stále svou roli. „Je součástí týmu, má stále co nabídnout,“ řekl Di Matteo pro oficiální klubové stránky.

„Stále se má ještě co učit, ale věříme, že se může ještě hodně vyvinout a stát se pro nás hráčem k nezaplacení. Velmi dobře si počínal při léčení své nemoci; zvládl to ve velmi krátkém čase. Je to skvělý hráč a je pro něj neméně úžasné být povolán do reprezentace Anglie,“ pokračoval Robbie.

„Je schopný hrát na více než jen jedné pozici. Udělal docela veřejnou věc z toho, že by chtěl hrát na postu klasické ‘devítky‘, což je samozřejmě dobré, ale až sezona začne, uvidíme, kdo bude hrát,“ dodal mlhavě manažer.

Boj o místo v sestavě by se pro Sturridge ovšem mohl stát těžším, pokud se vyplní to, co Di Matteo na tiskovce nastínil. Prohlásil, že by dokonce přestupního termínu mohli přijít ještě další hráči včetně útočníka. A to v důsledku toho, že včera odešel na hostování 19letý Belgičan Romelu Lukaku. Di Matteo si ale přesto myslí, že to byla z jeho pohledu správná volba.

„V této fázi kariéry je pro něj nejdůležitější, aby hrál. Možná by to u nás bylo trochu obtížnější, tak jsme se dohodli na tom, že hostování bude tou nejlepší variantou. Na několika pozicích by to chtělo ještě posílit. Máme vyhlédnuté jeden až dva hráče, o které se zajímáme a uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet a co se stane, až se přestupní termín uzavře.“


12:37:00 - 11.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 2872x