Mata je z návratu k týmu nadšený

Po dlouhé nepřítomnosti u týmu Chelsea zapříčiněné jednak startem na EURU a jednak taky na Olympijských hrách krátce poté, se Juan Mata připojil ke zbytku týmu v Cobhamu pro zbývající část přípravy a už se nemůže dočkat začátku sezony.

Pro míčového kouzelníka to bylo opravdu rušné léto. Mohl se těšit z účasti na EURO 2012, kde však většinu času proseděl pouze na lavičce. Do hry se dostal až ve finále s Itálií a posledním gólem navíc přispěl k deklasující porážce reprezentantů z Apeninského poloostrova 4:0. S týmem mohl slavit další zlato do sbírky.

To na Olympiádě to by úplně jiný příběh. Zde byl sice hlavní postavou a nejspíše i nejlepším hráčem celého týmu, který však nedokázal vstřelit jediný gól a s turnajem se rozloučil už po základních skupinách.

Pro Matu, jakožto jednoho z nejzkušenějších hráčů v týmu, bylo překvapivé a brzké vyřazení těžké přijmout. Nicméně, teď už se snaží zaměřit na klubové povinnosti a navázat na úspěšnou loňskou sezonu jednak z osobního, ale také z týmového hlediska.

„Cítím se opravdu dobře a na novou sezonu si věřím. Já i Oriol jsme se těšili na návrat a jsme rádi, že jsme zpět,“ řekl Mata pro Chelsea TV.

„EURO pro mě bylo nejlepším momentem tohoto léta. Další evropský triumf pro Španělsko, navíc jsem měl možnost si ve finále zahrát. Vstřelil jsem poslední gól a to bylo něco fantastického,“ rozplýval se nad nedávným úspěchem nejlepší hráč v modrém dresu za loňskou sezonu.

„Olympiáda byla pro mě jakožto sportovce dobrou zkušeností, ale neměli jsme mnoho štěstí. Zasloužili jsme si více, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat, takže bylo nemožné projít dál,“ uvědomuje si Mata zásadní nedostatek.

„Myslím si, že to pro nás bude dobrá sezona. Osobně se budu snažit odehrát více zápasů než v loňské sezoně. Naší touhou je samozřejmě vyhrát další trofeje, a to buď Premier League nebo opět Ligu mistrů. Tyto soutěže jsou pro nevelmi důležité a my se budeme snažit je vyhrát.“

Po svém návratu do Cobhamu se Mata setkal s několika novými tvářemi, které do týmu přibyly, zatímco si plnil své reprezentační povinnosti. Poslední, Oscar, teprve přibude. Sice se jedná o hráče, kteří budou možná přímými konkurenty Maty o místo v sestavě, ale takto to Španěl nebere. Věří, že tito kvalitní hráči budou pro tým jakožto celek velkým přínosem.

„Ano, samozřejmě, máme Edena Hazarda, Marko Marina a Kevina De Bruyneho (nyní na hostování ve Werderu Brémách). Koupili jsme několik kvalitních hráčů, což je pro tým jedině dobře.“


12:03:00 - 09.08.12 - Petric32 - Mužstvo - 1947x