Manažer Brightonu o Chelsea

Bývalý oblíbenec fanoušků Blues Gus Poyet diskutoval na téma Chelsea poté, co vedl jejího soupeře ze sobotního zápasu Brighton.

Frank Lampard sice v daném zápase otevřel skóre, ale ještě do poločasu domácí dvěma rychlými góly skóre otočili. V druhém poločase pak své dílo dokonali a porazili Blues 3:1. Speciální zápas to byl jistě i pro Guse Poyeta, který za Chelsea v letech 1997-2001 odehrál 105 zápasů (36krát skóroval), ale v sobotu stál na lavičce soupeře.

Poyet odmítá nechat se unést sobotním vítězstvím a souhlasí se svým protějškem Robertem Di Matteem, který po zápase cítil, že Chelsea chybělo větší nasazení. „Pro nás to byl největší zápas v historii, kdežto pro ně jen další zápas na zaplnění přípravy, takže se nasazení do zápasu nedá srovnávat,“ prohlásil Gus Poyet.

„Jsem si jistý, že se do toho dostanou, protože jsou to hráči světové extratřídy a jakmile přijde zápas, ve kterém se o něco bude hrát, rozhodně to bude jiný výkon,“ je přesvědčen Uruguayec.

„Snažili jsme se jim to co nejvíce ztížit. Za normálních okolností jsou přátelské zápasy velmi otevřené, ale my hluboko bránili s 9 hráči za míčem. Je těžké porazit kterýkoliv dobrý tým, když hrají zarputile, jeden pro druhého a když je to pro ně důležitý zápas.“

Poyet věří, že reálnější odraz naší kvality bude k vidění ve Villa Parku příští neděli v zápase Community Sield mezi Chelsea a Manchesterem City. „Nedivil bych se, kdyby ze sebe dostali heroický výkon a byli zkrátka neuvěřitelní. Vím totiž, kdo tito hráči jsou. Vždy ze sebe vydají něco navíc,“ pochválil manažer Brightonu hráče Chelsea.


19:58:52 - 06.08.12 - Petric32 - Příprava - 2508x