Oriol Romeu o Španělsku na OH

Oriol Romeu je momentálně s reprezentací Španělska na OH v Londýně a stále trvá na tom, že Španělé mohou OH vyhrát i přes prvotní porážku 0:1 s Japonskem.

Španělé nezvládli svůj úvodní zápas ve skotském Hampden Parku, když prohráli 1:0 s Japonskem. Yuki Otsu vstřelil jediný a rozhodující gól krátce po poločasové přestávce, a když byl navíc španělský obránce Inigo Dominiguez vyloučen devět minut poté, bylo jisté, že země, která si již tak nějak zvykla vyhrávat, nevyjde z tohoto zápasu vítězně.

Záložník Chelsea Oriol Romeu, který do zápasu zasáhl jako náhradník, se ale utěšuje faktem, že seniorský národní tým Španělska na MS v JAR také úvodní zápas prohrál jednogólovým rozdílem.

„Vstupní zápas do turnaje nebyl tak dobrý, jak jsme si přáli. Ale toto je fotbal," řekl 20letý defenzivní štít pro oficiální stránky španělské fotbalové federace.

„Mnoho národních reprezentací vyhrálo velké turnaje i přes porážku v jejich zahajovacím zápase. Není to o tom, jak začnete, ale jak skončíte," míní Romeu.

„V šatně se po zápase všichni navzájem povzbuzovali a odháněli myšlenky od nepovedeného zápasu. To se pro nelehké momenty hodí, je to v nás a já si myslím, že ještě ukážeme naši odhodlanost ve zbylých dvou utkáních základních skupin a i následujících zápasech."

„My jsme ti, kteří v sebe nejvíce věří, my máme sílu a touhu zvítězit a jsme si jisti, že tady předvedeme něco skvělého."


08:34:00 - 29.07.12 - Petric32 - Reprezentace - 2461x