Terry: Štěstí, že máme Abramoviče

Na turné v USA je s týmem také majitel klubu Roman Abramovič. Terry v rozhovoru vyzdvihl, že je jeho přítomnost velmi viditelná. Ostatně, jak svého hlavního šéfa chválil, se můžete dočíst v článku.
„Jde se za námi podívat dolů na tréninkové hřiště, neustále ho vidíme v okolí hotelu, chce vědět, co se u nás děje nového, jaký druh tréninku jsme zrovna měli…,“ řekl o Abramovičově zájmu Terry.

„Je to řekl bych oživující toto vidět a myslím si, že je to i dobré pro nové kluky v týmu, protože nepředpokládám, že to, co vidí tady, viděli i ve svých předešlých klubech,“ poukázal Terry na Abramovičův zájem o veškeré dění v týmu. „Ale jak jsem řekl již dříve, majitel se o tenhle klub hezky stará a dává nám to na srozuměnou. Je tady pořád s námi,“ nemůže si vynachválit kapitán Blues.

Abramovič ani letos nezůstal lakomý a poskytl dostatek financí na nové posily. Toto léto klub na nových tvářích utratil již více než 65 milionů liber, a to za Hazarda, Marina a Oscara. De Bruyne byl podepsán již dříve a Thorgan Hazard se nepočítá do prvního týmu. Ač se naše soupiska, především v záloze, může zdát přeplněná k prasknutí, nemusely by to být poslední posily. Pozitivně to vypadá i v situacích wiganského Victora Mosese (cena okolo 9 mil. £) a pravého beka francouzské Marseille Césara Azpilicuety (cca 8 mil. £). V tomto případě by Rusovy letní výdaje překročily 80 milionů liber.

Terry také podotknul, že utrácet letos bylo nezbytné. „Zkrátka musíte,“ řekl jednoduše. „Když se podíváte na to, co dělají ostatní kluby, co dělá Manchester City, co dělá PSG, tak zkrátka musíte, abyste zůstali konkurenceschopní,“ vysvětluje Terry.

„Jde tady o velké peníze. Dokonce i poté, co jsme vyhráli Ligu mistrů. Je to důležité, abychom mohli konkurovat ostatním. A naštěstí máme vlastníka, který je připraven toto dělat, vkládá důvěru ve hráče, které podepisuje."

11:58:27 - 27.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 4778x