Oscar oficiálně hráčem Chelsea!

Chelsea je potěšena, že může oficiálně oznámit zprávu týkající se další posily Blues. Hráčem Chelsea se oficiálně stává brazilský 20letý talent Oscar, který dosud kopal za tamní Internacional.

Oscar se dnešním dnem oficiálně stává posilou londýnské Chelsea. Po Marku Marinovi, Edenu Hazardovi a Thorganu Hazardovi (který však bude hrát za tým do 19 let, případně půjde hostovat) se stává dalším přírůstkem klubu. V zimě přišel také Gary Cahill a Kevin De Bruyne, který však byl okamžitě poslán na hostování (nyní je s týmem).

Oscarovi, celým jménem Oscar dos Santos Emboaba Junior, bude v září 21 let. Jedná se o brazilského reprezentanta a jednoho z největších talentů své vlasti poslední doby. Před dnešním příchodem do Chelsea vystřídal v Brazílii dva kluby - Sao Paulo a Internacional.

Poté, co prošel mládežnickými výběry Sao Paula, dostal se v roce 2008 i do prvního týmu tohoto klubu. Ve stejném roce byl součástí týmu pro mistrovství světa do 17 let. Jeho čas v Sao Paulu se v prosinci roku 2010 nachýlil ke konci. V tomto měsíci přestoupil do Internacionalu, klubu založeném v Porto Alegre nacházejícím se na úplném jihu země. V letech 2011 a 2012 Interancional ovládl brazilskou ligu. Oscar měl také možnost zahrát si v roce 2010 na mistrovství světa klubů, i když tam Internacional dostal tvrdou ránu od konžského klubu Mazembe.

Oscar, který 'Kanárky' reprezentoval na každé věkové úrovni od 15 do 20 let, debutoval v seniorském týmu Brazílie v září roku 2011, kdy na hřiště přišel jako náhradník v zápase s velkým rivalem Argentinou. Zápas skončil nerozhodně 0:0.

Svůj debut na celých 90 minut si odbyl letos v květnu při vítězném přátelském zápase s Dánskem. Svůj doposud poslední start za seniorský tým (celkem šestý) si připsal letos v červnu. Tehdy také vstřelil svůj první gól za seniorskou reprezentaci. Opět se jednalo o zápas Brazílie s Argentinou, avšak tentokrát 'Kanárci' v utkání hraném v New Jersey svým sousedům podlehli 4:3.

Oscarův dosud nejpozoruhodnější okamžik na mezinárodní scéně nastal ve finále mistrovství světa do 20 let v Kolumbii, kdy vstřelil hattrick. Brazílie v prodloužení porazila Portugalsko 3:2.

179cm vysoký záložník má pověst kvalitního "přihraj a běž" fotbalisty. Jeho silnou stránkou je obrana míče před soupeřem a výborné načasování jeho přihrávek.

V současnosti se Oscar nachází v Londýně, kde se s Brazílií zúčastní Olympijského turnaje. V pátek sehrála Brazílie přípravný zápas s Velkou Británií, kterou porazila 2:0.


23:34:54 - 25.07.12 - Petric32 - Přestupy - 3338x