Thorgan Hazard hráčem Chelsea!

Chelsea před chvíli oficiálně potvrdila dokončení přestupu Thorgana Hazarda, bratra slavnějšího Edena, který již v klubu působí, z francouzského FC Lens. Za pár let se tak můžeme těšit na bratrskou spolupráci. Thorgan se nejprve připojí k týmu do 19let.

Thorganovi je 19let a je o dva roky mladší než jeho bratr Eden, který se k Chelsea připojil toto léto z Lille. Co však mají tito dva podobné, je výška, váha a podobný herní styl s oblibou útočení.

Thorgan se svému řemeslu, obdobně jako jeho bratr v Lille, učil na severu Francie, když ho FC Lens angažovalo již jako čtrnáctiletého. Pro sezonu 2011/12 byl povýšen do prvního týmu a svůj debut si odbyl jako náhradník hned v prvním ligovém zápase sezony. Celkově si pak za sezonu připsal 14 startů.

Mladý Belgičan, který reprezentoval svou zemi ve věkových kategoriích do 16, 17, 18 i 19 let si loni zahrál na mistrovství Evropy do 19 let.

Oba rodiče Hazardovic bratrů byli fotbalisté. V mládežnických letech navíc byli Eden a Thorgan ve stejném týmu - kopali za belgické Tubize.

Thorgan se prozatím připojí k týmu do 21let, jehož koučem je Dermot Drummy. Zde bude pokračovat v předsezonní přípravě. Očekává se však, že Thorgan Hazard odejde získávat zkušenosti do některého z prestižních zahraničních týmů, aby se do Chelsea vrátil o poznání vyspělejší.

Pokud se jednoho dne stane, že za první tým budou kopat oba bratři, tedy Thorgan i Eden, společně, připojili by se k čestné skupině bratrských dvojic, které barvy Chelsea společně již oblékaly. Byli to bratři Ray a Graham Wilkins, Ron a Allan Harris, John a Peter Sillett a Chris s Williamem Fergusonovými.

Klub také může potvrdit dohody ohledně tří mladých hráčů Chelsea, kteří byli opakovaně posláni na hostování (všichni však do jiných týmu než minule).

Útočný záložník/útočník Ulises Dávila bude hostovat v druholigovém španělském Sabadellu, útočník Milan Lalkovič a brankář Matej Delač pak půjdou hostovat do portugalského Guimaraes.


22:52:58 - 24.07.12 - Petric32 - Přestupy - 5332x