Ancelotti a Makelele pro ChelseaTV

Nedělní zápas v New Yorku proti PSG byl pro hráče šancí setkat se opět s jejich bývalým koučem Carlem Ancelottim a pro některé hráče i s jejich bývalým spoluhráčem Claudem Makelele. Zástupci ChelseaTV s nimi před utkáním pořídili exkluzivní rozhovor.

Ancelotti se práce Paříži ujal na přelomu roku a od té doby se rozhodl vytvořit realizační i hráčský tým podle svých představ. Jeho asistenty tak jsou bývalý hráč Chelsea Claude Makelele nebo bývalý asistent právě Ancelottiho na Stamford Bridge Paul Clement. Aktivně v PSG navíc působí brazilský stoper Alex.

"Cítím se velmi dobře," řekl italský manažer zástupcům ChelseaTV. "Jsem se svým novým týmem velmi spokojen, přesto mám na Chelsea velmi dobré vzpomínky. Jsem nadšený z možnosti hrát proti Chelsea. Jedná se sice o přátelský zápas, ale je to pro nás dobrá zkušenost ke zlepšení. Je dobrým testem hrát proti evropským šampionům."

"Na hráče a lidi v klubu mám jen ty nejlepší vzpomínky. Je to trochu zvláštní hrát poprvé proti Chelsea, kde jsem působil, ale to je zkrátka fotbal," dodal Ancelotti.

Jak jsme již zmínili, v Paříži působí také Claude Makelele, se kterým zástupci klubového kanálu také pořídili rozhovor. Makelele v něm prozradil, že od té doby, co klub, za který hrál 5 let, opustil, ho nepřestal bedlivě sledovat.

"Chelsea hraje velmi dobře a vidět je vyhrát Ligu mistrů mi udělalo neskutečnou radost. Když Didier vstřelil gól, byl jsem šťastný za všechny mé přátele z klubu," prozradil bývalý francouzský reprezentant.

"Vyhrál jsem zde mnoho trofejí a klub beru za svůj druhý domov. Když mě Roman Abramovič koupil z Realu Madrid do Chelsea, byl jsem přešťastný. Od té doby jsem dělal pro Chelsea vše a stále ji podporuju. Je to jeden z největších týmů na světě," neskrýval stále trvající sympatie k londýnskému celku.

"Rozhodl jsem se zůstat, pomoci Ancelottimu a francouzským hráčům a užít si to. Člověk nikdy neví; jednoho dne možná budu manažer, ale teď si to chci v Paris Saint-Germain s Ancelottim užít. Carlo je dobrý manažer a ví toho o fotbale opravdu hodně. Hráči, kteří teď do PSG přišli, si to chtějí užít a jsem přesvědčen, že za tři, čtyři roky bude PSG jako Chelsea," myslí si Makelele.


11:44:05 - 24.07.12 - Petric32 - Ostatní - 2998x