Rozhovor se Sturridgem o jeho nemoci

Daniel Sturridge dnes poskytl rozhovor, který byl celý zaměřen na jeho onemocnění virovou meningitidou a popsal v něm, čím vším si musel projít a jak obtížné to bylo. Vyzdvihl také práci lékařského týmu Chelsea, který mu pomohl k úspěšnému zotavení se a k umožnění splnění Dannyho olympijského snu.

V pátek večer odehrál Sturridge 45 minut v přípravném zápase mezi Velkou Británií a Brazílii. Jihoameričané dali Evropanům lekci a vyhráli 2:0. Sturridge však byl neskonale vděčný za šanci zahrát si a dokázat Stuartu Pearceovi, že je krátce po prodělání nemoci připraven pro Olympiádu.

"Pamatuji si, jak jsem šel jeden čtvrtek do školy, kde jsem dětem rozdával medaile. Musel jsem to chytit někde tam, protože předtím jsem byl naprosto zdravý," snažil se najít původ onemocnění. "To, čím jsem si prošel, bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Bylo opravdu těžké dostat se přes to a bez pomoci lékařů Chelsea, mé rodiny a přítelkyně by to bylo ještě mnohem obtížnější," pokazuje Danny na vážnost nemoci.

"Měl jsem dostatek štěstí, že můj lékař vypozoroval první příznaky této nemoci a okamžitě mě hospitalizoval," ocenil schopnosti svého lékaře Sturridge.

Sturridge se nevešel do konečného 23členného výběru pro EURO 2012 a chuť si tak chce napravit na Olympijských hrách v Londýně, které začínají už za pár dní. Spolu s ním je v týmu Velké Británie z Chelsea také Ryan Bertrand. Sturridge přiznává, že jeho účast na hrách se kvůli nemoci ocitla ve velkém ohrožení.

"Po dobu pěti dnů jsem byl v karanténě, a kdybych v nemocnici pravidelně nebral antibiotika, na Olympiádu bych se bohužel nepodíval. Nebudu říkat, že bych zemřel, kdybych ty léky nebral, ale rozhodně bych se nezotavil tak rychle, abych byl už před několika dny schopen trénovat."

"Z tip-top stavu, kdy jsem byl plný energie, jsem se najednou dostal do fáze, kdy jsem se cítil malátný a hrozně slabý. Bylo pro mě téměř nemožné vůbec chodit," popisuje příznaky nemoci. "Myslel jsem, že všechny mé naděje a sny o účasti na OH jsou ty tam."


20:34:09 - 23.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 1927x