Petr Čech: Úžasné pocity a místo

Petr Čech poté, co odchytal hodinu zápasu s Paris Saint-Germain, přiznal, že je dobré být zpátky v brance. V prvním poločase ho překonal Nene, který vstřelil jedinou branku Pařížanů. S gólem toho Čech mnoho dělat nemohl, naopak výborně několikrát vychytal Lavezziho.

"Je dobrý pocit, být zpátky v brance. Sezona je plná příležitostí a zajímavých momentů, takže je dobré být opět zapojen do hry a připravit se na to. Hrál jsem hodinu a cítil jsem se výborně," prozradil český gólman.

"Pro mě to byl první zápas sezony a očekával jsem, že to bude horší. Proti předpokladům jsem se cítil pohodlně a odpočatě. Z mého pohledu to byl myslím velmi dobrý zápas, bez chyb, takže jsem s výsledkem vcelku spokojený," sdělil Čech.

Co se týče vychytání velké šance Ezequiela Lavezziho z úvodu utkání, okomentovala to jednička Chelsea těmito slovy: "Je vždy dobré, když začnete zápas vyhráním souboje jeden na jednoho. Zápas hodnotím pozitivně, ale mohl to být ještě lepší večer, kdybych neinkasoval. Přesto to byl dobrý začátek."

"V prvním poločase jsme nehráli moc dobře, ale v tom druhém jsme se dostali do hry. Zlepšili jsme se a přišlo vyrovnání, proto si myslím, že výsledek 1:1 je spravedlivý," stojí si za svým dlouhodobá opora Blues, která se v sobotu setkala s mužem starajícím se o chod hřiště Yankees Mariano Riverou. Čech byl potěšen, že může být se spoluhráči součásti historického momentu na Yankee Stadium, kde se dnes odehrál první fotbalový zápas v historii.

"Yankee Stadium je úžasný. Bylo skvělé slyšet z ochozů tolik fanoušků. Bylo opravdu příjemné přijet na skok do New Yorku a mít kolem sebe plný stadion fanoušků čekajících na vás. Každý vypadal šťastně. Toto místo je ikonou amerického sportu," rozplýval se 29letý gólman.

"Yankees jsou nejlepším baseballovým klubem, a tak bylo parádní zahrát si tady na jejich stadionu a spolu s Paris Saint-Germain být prvními fotbalovými kluby, kterým se to poštěstilo," děkoval Čech na možnost, která se jeho týmu naskytla.


18:40:28 - 23.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 2346x