Reakce: Byl to pravedlivý výsledek

V druhém zápase americké tour dal Roberto Di Matteo více příležitostí svým klíčovým hráčům, než tomu bylo v utkání se Seattlem a s tím, jak se zápas odvíjel, byl spokojen.

Zápas hraný na speciálně upraveném basebalovém hřišti New Yorských Yankees ve čtvrti Bronx nacházející se na severu Manhattanu nebyl tak gólově produktivní jako šestigólová přestřelka se Seattlem, avšak i s tímto průběhem zápasu byl Roberto Di Matteo vcelku spokojen.

Pařížané se v prvním poločase dostávali více do hry a také vstřelili jediný gól první půle. Po výměně stran zase otěže zápasu převzali Londýňané a v poslední desetiminutovce se jim díky duu Lucas Piazón-Ramires podařilo vyrovnat. "Byl to spravedlivý výsledek," uznal Di Matteo.

"Paris Saint-Germain bylo v prvním poločase lepším týmem, mělo větší držení míče a i více ze hry. Ve druhé půli se zápas otočil a převahu jsme zase měli my. Podařilo se nám vyrovnat a nakonec jsme mohli přidat i vítězný gól," pokračoval RDM.

"Máme tu hráče, kteří odehráli 60 minut a v příštím zápase se jejich čas na hřišti ještě zvýší. V průběhu sezony nebudeme moci dělat tolik změn, a proto i v příštím zápase použijeme méně hráčů," vzkazuje manažer.

O 18letém Lucasi Piazónovi, který po hodině hry nahradil v útoku Romelua Lukaku a který byl součástí týmu vítězů mládežnického FA Cupu, Di Matteo řekl: "Je to stále mladý kluk, ale na trénincích i zde v přípravných zápasech dělá velký dojem. Útok není jeho přirozenou pozicí, ale v těchto dvou zápasech, kdy tam hrál, si vedl výborně a dokonce dnes večer vstřelil parádní gól. Bezesporu je jedním z hráčů, na které v budoucnu bedlivě upřeme svůj zrak," naznačil Di Matteo, že by se hypoteticky mohl Piazón v budoucnu objevit v prvním týmu.

Piazón se do hry dostal především díky absenci útočníků Chelsea, Daniela Sturridge a Fernanda Torrese. Španěl se k týmu připojí v pondělí ve Philadelphii a pravděpodobně na chvíli naskočí do zápasu v Miami, kde se střetneme s All stars týmem MLS.

V prvním přípravném zápase jsme mohli vidět jeden herní aspekt, který zůstal totožný i pro včerejší/dnešní zápas s PSG, tedy rozestavení 4-2-3-1 s Hazardem za útočníkem.

"Hazard je univerzální hráč, který může hrát na křídle, ale i ve středu hřiště. Právě tady ho využíváme, ale bude záležet na možnostech, které budeme mít k dispozici, protože až se vrátí všichni hráči, budeme mít na tyto posty více hráčů."

Dále Di Matteo řekl několik slov k jeho preferovanému rozestavení 4-2-3-1. "Tuto formaci jsme využívali na konci minulé sezony a dobře nám posloužila. Při trénincích pracujeme na dvou rozestaveních, abychom byli připraveni na případné eventuality. Bude také záležet na hráčích, které budeme mít zrovna k dispozici."

"Chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům, kteří na zápas přišli a umožnili tak, že jsme se cítili jako doma," vzkázal do éteru Di Matteo.

"Atmosféra v Seattlu byla velmi dobrá a nejinak tomu bylo i dnes večer. Věřím, že fanoušci si zápas užili. Hřiště bylo lepší, než jsme očekávali a bylo nám ctí odehrát první fotbalový zápas na Yankee Stadium," dodal na pozápasové tiskovce manažer Blues Roberto Di Matteo.


11:56:25 - 23.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 2423x