Juan Mata: Vysoká očekávání


Juan Mata je teď na reprezentačním srazu španělské reprezentace, kde se připravuje na nadcházející Olympijské hry. Je si samozřejmě vědom, jak obtížné bude přidat k titulu evropských šampionů i olympijské zlato.

24letý Mata je jedním ze tří povolených hráčů nad 23 let v reprezentačních výběrech pro OH a doufá, že k zlaté medaili pro mistry Evropy přidá i kov stejné barvy z Olympijských her v Londýně. Když k tomu připočteme, že Mata letos vyhrál i Ligu mistrů, FA Cup a byl zvolen nejlepším hráčem Chelsea za sezonu 2011/12, byla by to jeho nejúspěšnější sezona v kariéře, kterou by bylo velmi těžké překonat. To už je nyní, ale proč ji ještě nevyšperkovat?

„Já osobně jsem měl fantastickou sezonu, a pokud na OH vyhrajeme, bude to opravdu perfektní léto a první sezona v Anglii, od níž bych si nemohl přát více,“ prozradil Mata, dodávaje, jak obtížné bude naplnit očekávání kladené na španělské reprezentanty v Londýně.

„Vypadá to, jako bychom museli vyhrát zlaté medaile, aniž bychom hráli. To ale není tento případ. Jsou zde další velmi silné týmy, které mají mužstva pomýšlející na titul.“

„Musíme být izolováni od těchto očekávání OH vyhrát. Chceme tam odvést co nejlepší práci, ale víme, jak obtížné to bude. Španělsko v posledních letech vše vyhrávalo, protože v pozadí úspěchů stálo obětování a hodně tvrdé dřiny. Toto je dobrá cesta k následování,“ poukazuje Mata.

Španělé v čele s Matou a také Oriolem Romeuem začnou svou snahu za zlatem v Glasgowě proti Japoncům 26. července. Poté budou ve skupinové fázi čelit Hondurasu a Maroku. Skupina je tedy více než hratelná.

Výběr Velké Británie v zastoupení Ryana Bertranda a Daniela Sturridge se tento týden utká v přátelském utkání s Brazílií a poté už vše bude směřovat do Londýna. Zde Britové postupně narazí na Senegal, Spojené Arabské Emiráty a Uruguay.


22:41:00 - 15.07.12 - Petric32 - Reprezentace - 2230x