OHLÉDNUTÍ: #12 John Obi Mikel


V dalším díle rubriky Ohlédnutí se zaměříme na Johna Obiho Mikela, pro kterého to byla v mnoha ohledech nezapomenutelná sezóna.


Sezóna 2011/2012 byla Pro Johna Obiho Mikela jako na houpačce. V úvodu sezóny se vcelku pravidelně ukazoval na pozici defenzivního záložníka, ale kvůli zranění přišel o místo v základní sestavě a po rekonvalescenci se dlouho nedokázal vrátit zpět, jelikož jeho úkoly zastával výborně hrající Oriol Romeu. Po vyhazovu André Villas-Boase si ale dokázal vydobýt svou pozici zpět a patrně předváděl nejlepší výkony své dosavadní kariéry.

Mimo hřiště Mikelovi nová sezóna nezačala vůbec dobře. V Nigérii mu unesli otce, vše ale nakonec dobře dopadlo a otec byl osvobozen. V prvním utkání nového ročníku Premier League proti Stoke byl nigerijský záložník blízko svého prvního ligového gólu v dresu Chelsea. Míč ale do brány nedoputoval a Mikel tak i nadále na svůj první ligový gól čeká.

V prosinci si během utkání s Tottenhamem, které skončilo remízou 1:1, Mikel přivodil zranění a byl nucen zůstat 2 měsíce mimo hru. V tu dobu se šance chytil Oriol Romeu a výbornými výkony vytlačil Johna ze základní sestavy. Po převzetí Roberta Di Mattea vlády nad týmem si Mikel vydobyl své místo zpět a do zápasů pravidelně nastupoval v základní sestavě.


Di Matteo preferoval rozestavení 4-2-3-1 a Mikelova pozice byla v hloubi zálohy vedle Franka Lamparda. Jeho úkolem bylo odebírat míče soupeři a rychle je předávat kreativnějším hráčům v modrém dresu. V tomto systému se John cítil jako ryba ve vodě a podával perfektní výkony.

Ve finále FA Cupu byl na začátku akce, která vyvrcholila vítězným gólem Didiera Drogby. Nemalým dílem se také podílel na vítězství v Lize mistrů, když do finále nastoupil v základní sestavě. Někteří fanoušci tvrdí, že právě ve finálovém duelu proti Bayernu podal svůj nejlepší výkon v modrém dresu.


KARTOTÉKA
Zápasy: 27+10
Odehrané minuty: 2 681


23:00:00 - 15.07.12 - Zzepa - Rubriky - 4331x