Drogba: Peníze nebyly to hlavní

Didier Drogba již přicestoval do Šanghaje a na své první tiskové konferenci v novém působišti promluvil o okolnostech přestupu.


Drogba tiskovou konferenci zahájil ujištěním fanoušků, že hlavním důvodem přesunu do Asie byla nová výzva a ne vidina velkého výdělku. Drogba přestoupil do Číny jako volný hráč poté, co mu vypršela smlouva v Chelsea a připouští, že zdejší prostředí je pro něj naprosto cizí.

"Rozhodl jsem se přijít do Číny, protože mne majitel klubu Zhu Jun zaujal," začal Drogba. "Je to velká výzva. Pokud bych zůstal v Evropě, bylo by to jednodušší. Ale já se rozhodl pro Čínu. Peníze nejsou to nejdůležitější. Chtěl jsem poznat nový životní styl. Věřím, že Číně můžu předvést mou kulturu a také si něco vzít z té čínské," pokračoval bývalý útočník Chelsea.

Drogba se opět potká ve stejném dresu s Nicolasem Anelkou, který byl ale spojován s odchodem z šangajského klubu. Drogba ale věří, že díky jeho příchodu jeho bývalý parťák z Chelsea zůstane a pokusí se společně získat titul pro vítěze čínské ligy.

"Před tím, než jsem sem přijel, jsem četl nějaké spekulace, ale před tím ,než to budu komentovat, potřebuji být srozuměn s jeho situací. Ale z toho důvodu, že na mne Anelka čekal, si nemyslím, že by teď odcházel," řekl Drogba.

"Pokaždé, když jsem podepsal novou smlouvu s Chelsea, bral jsem to vážně. Mám zde smlouvu na dva a půl roku a zůstanu zde až do jejího vypršení. Přišel jsem sem vyhrávat tituly, ne ukončit kariéru," prohlásil Drogba, který v rozhovoru pro Goal.com vzpomenul na vítězství v Lize mistrů a prozradil, že se svými bývalými spoluhráči z Chelsea zůstane i nadále v kontaktu.

"Vítězství v Lize mistrů je moment, na který nikdy nezapomenu. Během těch osmi let co jsem byl v Chelsea jsme mnoho vytrpěli. Chelsea je součástí mého života, ale nyní jsem v Shanghai Shenhua. Musím obrátit list. Příští týdny strávím zařizováním, abych se v novém klubu cítil pohodlně a pak hráčům Chelsea představím Shanghai Shenhua. Řeknu jim, aby se k nám připojili, tyto věci ale nejdříve musí být prodiskutovány s panem Zhu Junem," zakončil Drogba.


13:35:44 - 14.07.12 - Zzepa - Ostatní - 2701x