José Mourinho: John Terry není rasista

José Mourinho se dnes na dálku snažil ujistit porotu, která vede soud s Johnem Terrym v případu údajných rasistických urážek Antona Ferdinanda, že anglický obránce není rasista a že známky takovéhoto chování nikdy nevykazoval.

K celému incidentu došlo 31. října 2011. John terry měl v zápase mezi Chelsea a Queens Park Rangers rasisticky urazit Antona Ferdinanda, bratra známějšího Ria Ferdinanda. Sám Ferdinand před soudem, který se vleče už pár dní, prohlásil, že sám během zápasu nic nepostřehl. Až poté mu volala přítelkyně a podle videa na YouTube Johna Terryho spolu s Antonem nařkla z rasismu. Od té doby i sám Anton Ferdinand toto stanovisko zastává. John Terry se však brání a říká, že jsou to lži. Navíc ani specialisté na odezírání ze rtů nebyli schopni potvrdit, že Terry Ferdinandem zmíněná slova použil.

Celá kauza měla dopad i na anglickou reprezentaci (kterou opustil Fabio Capelo poté, co Terrymu FA vzala kapitánskou pásku, s čímž ovšem Ital nesouhlasil) a vzhledem ke jmenování nového trenéra těsně před evropským šampionátem možná i na celé EURO.

José Mourinho se snažil na dálku přesvědčit porotu vedoucí soud s Terrym prostřednictvím prohlášení, které bylo čteno před soudem a které podepsali také Terryho spoluhráči z Chelsea Frank Lampard, Fernando Torres a Petr Čech.

Portugalský manažer trénoval Terryho v letech 2004-2007, kdy koučoval Chelsea. Jak dnes prohlásil, Terry nikdy nevykazoval známky rasistických pohnutků a nikdy nepoužil rasově hanobící slova. „V Terryho případu jsem nikdy nebyl svědkem rasistických pohnutků ani násilného či rasistického chování. Jsem si zcela jist, že John Terry není rasista,“ prohlásil Mourinho.

Mourinho v prohlášení také uvedl, že Terry podporoval řadů kampaní anglické fotbalové asociace proti rasismu a řadu dalších projektů, jako např. “Help For Heroes“, který shání peníze pro britské vojáky zraněné ve válce.

„Nikdy jsem Johna Terryho neslyšel použít jakákoliv rasistická slova. Stejně tak jsem si nikdy nevšiml nějakého náznaku, že by rasismus podporoval. Nikdy jsem nebyl svědkem rasistického jednání nebo násilného chování tohoto hráče. Jsem absolutně přesvědčen, že John Terry není rasista,“ sdělil v prohlášení Mourinho.


23:23:11 - 11.07.12 - Petric32 - Mužstvo - 26221x