Kalou krůček od angažmá v Lille

Nyní už bývalý útočník Chelsea Salomon Kalou, se kterým se Chelsea rozhodla neprodloužit kontrakt, je velmi blízko přestupu do francouzského Losc Lille. K dokončení přestupu už chybí jen úspěšné podstoupení zdravotní prohlídky.

Útočník Pobřeží Slonoviny pobyl na Stamford Bridge 6 sezon. V té poslední se s klubem rozloučil tou nejlepší možnou cestou. Vítězstvím v Lize mistrů i FA Cupu. Ačkoliv na začátku sezony téměř nehrával, po vyhazovu Villase-Boase a nástupu Roberta Di Mattea ke kormidlu se stal jedním ze základních stavebních prvků záložní řady Blues.

Nyní 26letý reprezentant Pobřeží Slonoviny odehrál za Chelsea 244 zápasů, ve kterých vstřelil 60 branek.

Jelikož mu Chelsea vypověděla službu, bylo v jeho zájmu, aby si co nejdříve našel nové angažmá a aby s novým klubem podstoupil co největší část letní přípravy. Kalou si vybral Lille, se kterým se už dohodl jak na platových podmínkách, tak i na délce kontraktu, který by měl být 4 roky. K vítězi Ligue 1 ze sezony 2010/11 a týmu, kde také nastupoval Joe Cole, by se měl připojit po podstoupení zdravotní prohlídky, která proběhne dnes odpoledne.

Žádné další překážky by v cestě novému angažmá Salomona Kaloua stát neměly a hned poté by měl být oficiálně představen jako nový hráč francouzského klubu.


14:05:43 - 07.07.12 - Petric32 - Přestupy - 3415x