Courtois zůstává v Atléticu

Vítěz Evropské ligy Atlético Madrid se dohodlo s Thibautem Courtoisem na prodloužení setrvání v Madridu. Belgický talentovaný brankář v klubu odchytá ještě jednu sezonu.

Thibaut Courtois zůstává v Madridu i pro příští sezonu. Vedení španělského klubu to oficiálně oznámilo na svých webových stránkách. Roman Abramovič prodloužil Čechovi smlouvu, a tak bude ještě chvíli trvat, než se do brány Blues postaví mladý Belgičan.

20letý Courtois několikrát prohlásil, že by v Atléticu ještě aspoň jednu sezonu rád setrval. „Jsem šťastný z toho, že fanoušci zpívají mé jméno. Už jsem párkrát řekl, že bych tu chtěl ještě aspoň rok zůstat, ale musím počkat na odezvu. Nejsem si tím 100% jistý, ale rád bych zde pokračoval a myslím, že se tak i stane,“ prohlásil Courtois 10. dubna v rozhovoru pro španělský deník AS.

Jeho přání se tak vyplnilo. Je si vědom, že v Chelsea by dostával jen minimum příležitostí. Proto zvolil ještě roční setrvání v Atléticu (které možná po sezoně opět prodlouží) a poté by rád zkusil hostování v některém z anglických klubů, aby nasál atmosféru Premier Leeague. Před povoláním do branky Chelsea chce mít zažité co nejpodobnější podmínky.

Belgičanovy statistiky tuto sezonu byly pozitivní. V 37 ligových zápase obdržel 41 gólů a v 15 zápasech Evropské ligy pouhých 9. Jako spolehlivý gólman a jistota mezi třemi tyčemi se jevil jak fanouškům, tak i trenéru Diegu Simeonemu, který jeho další setrvání v klubu vítá.


11:18:50 - 28.06.12 - Petric32 - Mužstvo - 2132x