OFICIÁLNĚ: Hazard hráčem Chelsea

Přestup Edena Hazarda do Chelsea je nyní potvrzen i ze strany Chelsea. V rozhovoru 21letý záložník prozradil, že byl v kontaktu také s Alexem Fergusonem a proč si vybral právě Chelsea.


Eden Hazard se včera s Chelsea dohodl na osobních stránkách smlouvy a úspěšně prošel lékařskou prohlídkou. K týmu se připojí společně se svými novými spoluhráči v červenci, aby absolvoval předsezónní přípravu. Hazard letos vstřelil 21 branek ve 48 utkáních a z přestupu do Chelsea je nadšený.

Jsem nadšený z toho, že jsem konečně tady. Je to skvělý klub a už se nemůžu dočkat, až to vše začne,“ prohlásil Hazard. „Chelsea jsem si vybral, protože jsem řekl, že půjdu do Anglie. Pak jsem si vybíral mezi Manchesterem United a Chelsea, Chelsea ale měla lepší projekt. Je to tým, který vždy hraje prim. Letos vyhrála Ligu mistrů a to je důkaz. Pro mne je nyní hlavní, abych hrál, a v Chelsea se mi to může podařit. V Realu nebo Barceloně by to 21 letech bylo obtížnější.“ pokačoval.

Přestože je klub v současné době bez manažera, Hazard věří, že si vybral správně. Talentovaný Belgičan také přiznal, že v době, kdy se nořily spekulace za spekulací, vedl osobní rozhovory jak s manažerem United Alexem Fergusonem tak i majitelem Chelsea, Romanem Abramovicem.

Mluvil jsem s Abramovicem. Je přímý a miluje fotbal. Naše zájmy jsou stejné, chce udržet Chelsea na vrcholu. Chelsea do mne dobře investovala, ale tím na ně nechci vytvářet tlak. Pokud budu hrát dobře, můžu si zajistit místo v základní sestavě. Má hlavní priorita je hrát pravidelně. Byl jsem v intenzivním kontaktu s oběma kluby a mluvil jsem s oběma trenéry. Chci hrát každoročně Ligu mistrů. Když Chelsea vyhrála Ligu mistrů, řekl jsem si: proč ne? Tým je mladý a budu zde mít větší šanci hrát,“ řekl Eden Hazard.


09:57:28 - 05.06.12 - Zzepa - Přestupy - 2853x