Drogba: Je nejlepším brankářem na světě

Didier Droba pochválil Petra Čecha a popsal své pocity před rozhodující penaltou. O své budoucnosti se ale útočník z Pobřeží slonoviny bavit nechtěl.


O budoucnosti 34letého střelce se spekuluje téměř po celou sezónu. Smlouva Drogbovi vyprší již za několik týdnů, ale Didierova forma, ve které se prezentoval v nejdůležitější fázi sezóny, by mohla vést klub k tomu, že si celou situaci nechá projít hlavou ještě jednou.

Nemyslím, že bychom měli důležitá rozhodnutí v tak emotivních momentech, které nyní prožíváme. Nejdůležitější není má budoucnost, ale způsob, jakým jsme o tento pohár bojovali, způsob, jakým nás fanoušci podporovali, přestože jsme inkasovali,“ myslí si Drogba.

Jsem tady již osm let a vždy jsem byl této trofeji tak blízko a zároveň tak daleko. Ale nyní pohár míří na Stamford Bridge, což mne naplňuje naprostým štěstím. Myslím, že je to velký úspěch pro všechny hráče a chtěl bych poděkovat všem hráčům, se kterými jsem hrál a manažerům, kteří mi pomohli jako hráči i jako člověku. Jsem velmi šťastný,“ řekl útočník z Pobřeží slonoviny.

Podle způsobu, jakým jsme v letošní Lize mistrů hráli, si myslím, že jsme zasloužení vítězové. Můžete o nás tvrdit, že silného ducha a vítěznou mentalitu máme zakódovanou v DNA,“ pokračoval.

„V Moskvě to bylo velmi těžké a velmi bolestivé, ale dnes jsme to dokázali otočit. Opět to byl úžasný a šílený zápas. Dali jsme do toho vše,“ prohlásil po utkání Droba, který poslední penaltou v rozstřelu rozhodl o tom, že pohár pocestuje do Londýna.

„Před závěrečnou penaltou jsem si věřil. Sice jsem měl v hlavě, co se stalo na Africkém poháru národů, když jsem v závěru penaltu neproměnil, ale i přes to jsem si věřil. A protože Petr Čech předvedl několik skvělých zákroků a je nejlepším brankářem na světě, chtěl jsem dát gól pro něj i pro ostatní spoluhráče. Chtěl jsem všem lidem z Chelsea vykouzlit úsměv na tváři. Byl to poslední kop do míče v sezóně. A jaký,“ řekl Drogba.

Myslím že si to hodně užijeme a na oslavu půjdeme společně,“ zakončil.


16:30:42 - 21.05.12 - Zzepa - Mužstvo - 3684x