Lampard: Nemůžu tomu uvěřit

Frank Lampard prohlásil, že první triumf Chelsea v Lize mistrů znamená pro klub vše a že by si přál, aby Didier Drogba zůstal na Stamford Bridge.


Lampard do finálového duelu nastupoval s kapitánskou páskou a je šťastná, že se jeho týmu konečně povedlo přivést Svatý grál na Stamford Bridge, kde po něm toužili již od doby, kdy Chelsea koupil Roman Abramovic.

Je pro nás vším. Snažili jsme se o to již pěkných pár let. To je ono, po čem jsme toužili a nyní je to tady,“ řekl po vítězství Lampard.

Anglický reprezentant dále připustil, že je těžké pochopit, jakým způsobem Chelsea dosáhla triumfu a pochválil Didiera Drogbu za výkon, který celý duel rozhodl.

Nemůžu tomu uvěřit,“ rozplýval se 33letý středopolař. „Odhodlání, které jsme předvedli, bylo neuvěřitelné. Nehráli jsme nijak zvlášť skvěle, ale hlavní postava utkání Didier Drogba nás dostal z nesnází. Je to hrdina a bez něj bychom tady nebyli, protože on v důležitých utkáních střílí góly. Chtěl bych, aby zůstal. To co předvedl dnes, ukazuje po celou kariéru,“ pokračoval.

Přestože Chelsea vyhrála Ligu mistrů, budoucnost prozatímního trenéra Roberta Di Mattea zůstává nejasná a Lampard se nechtěl vyjádřit, zda si přeje Italovo setrvání v trenérské židli Blues.

Toto není otázka pro mne. Dostal nás ze špatného období a možná i vyřazení z Ligy mistrů až k vítězství v této soutěži, to je vše co vám řeknu. Stále nemám slov. Nejspíše jsme měli prohrát kvůli tomu počtu šancí, které si soupeř vytvořil. Měli jsme štěstí, ale pokud máte tuto soutěž vyhrát, tak ho potřebujete.  Dnes jsme to štěstí měli a zasloužili jsme si to,“ zakončil.


08:49:25 - 21.05.12 - Zzepa - Mužstvo - 3699x