Di Matteo: Klub si určuje, koho chce koupit

Při nákupu Marko Marina nemělo slovo proyatimního trenéra Di Mattea velkou váhu a o koupi ofenzivního záložníka rozhodl sám majitel klubu.


V sobotu Chelsea na svých stránkách uvedla, že se jí povedl dotáhnout do úspěšného konce přestup německého reprezentanta Marko Marina, přestože ještě není známé jméno manažera pro příští sezónu. Šance na tento post rostou právě prozatímnímu trenérovi prvního týmu, který převzal tým v březnu, a dokázal se s ním probojovat do finále FA Cupu a Ligy mistrů.

A jestli tomu tak bude či ne, nám nenapoví ani přestup Marko Marina. Ten se totiž zalíbil majiteli klubu Romanu Abramovicovi a Roberto Di Matteo o něj nijak zvlášť velký zájem neměl. Abramovic toto dělá trenérům prvního týmu velmi rád, vzpomeňme na příchod Fernanda Torrese, který zničil vztahy mezi Abramovicem a Carlem Ancelottim, nebo na Kevina De Bruyneho, o němž se Villas-Boas vyjádřil, že mladý Belgičan nebyl jeho volba, ale výsledek dlouhodobého skautingu.

Chtěl jsem vydat své doporučení, ale nakonec klub si určuje, koho chce koupit,“ posteskl si Di Matteo. „Je to velmi dobrý hráč. Talentovaný s velmi dobrou technikou. Přidá nějakou tu kvalitu do týmu,“ dodal Di Matteo, který od doby, co vede Chelsea jako prozatímní trenér, prohrál jen jediný zápas.


19:40:00 - 29.04.12 - Zzepa - Přestupy - 4087x