Terry: Omlovám se

John Terry se omlouvá svým spoluhráčům i fanouškům za svůj zkrat v odvetném utkání semifinále Ligy mistrů a s výsledkem utkání je nadšený.

Kapitán Chelsea John Terry lituje červené karty, kterou viděl při remíze Blues s Barcelonou 2:2, ale stojí si za tím, že jeho vyloučení nepošpiní oslavy postupu do finále Ligy mistrů, které se odehraje v Mnichově. Dirigent obrany viděl v 37. minutě rovnou červenou kartu po faulu kolenem na Alexise Sancheze, což znamená, že si 19. května v Allianz Aréně nezahraje.

Sanchez v ten moment zpoza mne vybíhal. Viděl jsem opakovaný záznam a nevypadalo to zle, ale nejsem hráčem, který by chtěl soupeře úmyslně zranit,“ bránil se po zápase Terry. „Zvedl jsem koleno, což jsem asi neměl dělat. Věřím, že lidé, kteří mne znají jako hráče i jako člověka vědí, že nejsem ten typ hráče. Cítím, že jsem spoluhráče zklamal a omluvil jsem se jim a chtěl bych se také omluvit všem fanouškům Chelsea,“ pokračoval Terry.

Proti červené kartě nemám výhrady. V inkriminovaný moment jsem byl zmatený, protože jsem se snažil trochu chránit, ale z opakovaného záběru to byla jasná červená karta. Neprotestuji. Jak jsem již řekl, zklamal jsem kluky, kteří ale podali skvělý výkon, takže jim to nic z jejich výkonu neubralo a hráli jako tým,“ řekl Terry pro Sky Sports.

Terryho vyloučení se vklínilo mezi oba góly Barcelony z kopaček Busquetse a Iniesty a po druhém brance Katalánců to vypadalo, že postup se Di Matteově týmu vzdaluje. Jenže v nastavení prvního poločasu vysunul Frank Lampard za obranu Ramirese, který parádně přeloboval Victora Valdese v bráně domácího týmu a rázem držela postup ve svých rukou Cheslea. Fernando Torres pak svým gólem v nastavení druhého poločasu postup Blues pojistil, přestože barcelonští měli drtivou převahu v držení míče. John Terry si myslí, že postup Chelsea je plně zasloužený a také zdůraznil výkonnostní obrat týmu ve druhé polovině sezóny.

Samozřejmě jsem zklamaný, ale také naprosto nadšený za kluky, kteří sem přijeli a hráli, jak hráli a v deseti vydřeli takový výsledek. Chlapi si zaslouží být ve finále a proklub je to něco obrovského a důležitého. Před třemi nebo čtyřmi měsíci by nikdo nepředpovídal, že budeme v takové pozici, takže jsme nadšený. Z osobního hlediska jsem zklamaný, že přijdu o finále, ale klub si to zaslouží. Zasloužíme si být ve finále Ligy mistrů. Měli jsme trochu štěstí v celém průběhu této soutěže, ale třeba ho budeme mít i nadále. Kluci byli absolutně perfektní,“ zakončil.


07:59:17 - 25.04.12 - Zzepa - Mužstvo - 2935x