Reakce trenérů po utkání s Barcelonou

Přinášíme Vám reakace obou trenéru po prvním semifinálovém utkání. Roberto Di Matteo: "Bylo to téměř dokonalé. Proti Barceloně musíte hodně bránit a být chirurgicky přesní, když se dostanete do šance." Josep Guardiola: "Hráli jsme dobře, vytvořili jsme si 24 šancí a přesto jsme prohráli, co s tím můžeme dělat? musíme vytvořit dalších 24 aby jsme uspěli doma při odvetě."

"Bylo to téměř dokonalé. Proti Barceloně musíte hodně bránit a být chirurgicky přesní, když se dostanete do šance. Byli hodně odhodlaní. Ale moji hráči ukázali že májí odhodlání a odvahu hrát proti nejlepšímu týmům na světě a ukázali naši kvalitu. Byl to kolektivní výkon celého týmu. Věděli jsme že se dostaneme do šancí a Didier byl na správném místě ve správný čas. Víme že je to 50 na 50 a druhý zápas bude těžký."

"Tento tým je hodně kvalitní - mají zkušenosti, ambice a snahu ukázat že jsou stále mezi těmi nejlepšími. Tato skupinka hráčů mě pokaždé ohromí když jdou na hřiště. Byl to velký evropský večer pro tento klub. Je dobré že jsme nic nepřipustili a do odvety jdeme s malou výhodou. Věřím že tam budeme mít šanci a snad se ji nám podaří využít. Musíme si věřit a být si jistí že postoupíme do finále."

Uvedl Roberto Di Matteo.

"Věděli jsme že to bude těžké. Předem jsme cítili že vytvořit si šance nás může stát mnoho sil, ale dařilo se nám to při mnoha příležitostech. Čekal jsem více dlouhých míčů a nahazování od Chelsea ale tohle nebyl ten případ. Přesto že jsme přihrávali přes půlku, čekala nás tam hluboká obrana v dostatečném počtu. Nebylo to snadné. Gratuluji Chelsea. Měli jsme větší zaujetí pro hru, ale to nic neznamená, to nám zápas nevyhraje. Oni nás dnes přeskočili a navíc byli fyzicky silnější."

"Hráli jsme dobře, vytvořili jsme si 24 šancí a přesto jsme prohráli, co s tím můžeme dělat? Musíme vytvořit dalších 24, aby jsme uspěli doma při odvetě a doufat že některé projdou a musí me najít více způsobů jak být nebezpeční. Moji hráči byli zklamaní, ale já je znám že dají do toho aby jsme postoupili do finále úplně všechno. Musíme být trpěliví a ambiciózní na našem stadionu. Chelsea je favoritem, i když výhra 1:0 je pro ně dobrá. Naším úkolem je nyní zvrátit výsledek a tuto výzvu akceptujeme."

Odpověděl Josep Guardiola, trenér Barcelony.

03:09:53 - 19.04.12 - zirkonxx - Mužstvo - 3807x