Torres: Slavné Wembley

Fernando Torres je nadšený z příležitosti zahrát si ve Wembley a myslí si, že španělský pohár není tak ceněný jako je v Anglii FA Cup.


Španělský útočník brzy zakončí svou pátou sezónu v Anglii, ale až v neděli si poprvé v kariéře vyzkouší trávník ve Wembley, aniž by na sobě měl dres španělské reprezentace. Torres v anglickém svatostánku odehrál všeho všudy 30 minut, když do utkání s Anglií zasáhl až jako střídající hráč a Španělé tehdy prohráli 1:0.

Wembley má tak slavnou historii,“ začal Torres. „Anglické týmy mají každoročně pár šancí si zde zahrát a hrát zde je něco fantastického. Všichni hráči chtějí do takových utkání nastoupit, jsem v Anglii již pět let, ale letos zde budu poprvé.“ pokračoval.

Je to velmi vzrušující, protože máme šanci dojít do finále z londýnského derby, takže bude velmi příjemné zde být a hrát. Velmi se na zápas těším. Až do listopadu jsem nikdy proti Anglii ve Wembley nehrál. Hrál jsem proti nim na Old Trafford, což bylo příjemné, ale Wembley je tak slavné. Všichni španělští fanoušci byli nadšení a stadion si fotili, dokonce i hráči si pořídili pár snímků během tréninku noc před výkopem,“ prozradil Fernando Torres.

Pokud máte rádi fotbal, chcete hrát ve Wembley. Já tuto příležitost měl v dresu Španělska, ale bohužel na toto utkání nemám dobré vzpomínky, protože jsme prohráli a proto doufám, že v neděli to bude lepší,“ řekl Torres, který si myslí, že FA Cup je v Anglii cennější než španělský pohár v jeho domovině.

Ve Španělsku není domácí pohár tak prestižní, jako je FA Cup pro anglické týmy. Je to více méně druhořadá soutěž. Je hezké vidět, že v Anglii ještě tradice něco znamená a FA Cup je co se týče významu lize velmi blízko. Všichni fanoušci jsou nadšení, hráči chtějí hrát ve finále a je příjemné vidět tu důležitost, jaká je této soutěži přikládána. Carling Cup již takové renomé nemá, ale přidat FA Cup do své sbírky by bylo fantastické,“ pokračoval hráč s číslem 9 na zádech.

Finále se odehraje také ve Wembley a Torres si myslí, že fakt že se semifinále hrají na stejném stadionu, jen ukazuje důležitost, jakou FA Cupu týmy přikládají.

To vám napoví, o jak velké semifinále jde, myslím, že to bude strhující, bude to zápas ve velkém tempu proti skvělému týmu. Pokud je semifinále velká událost, finále bude ještě větší. Bude to skvělé jak pro fanoušky, tak pro hráče Chelsea. Máme ve svém středu hráče, kteří ve Wembley hráli nespočetkrát, ale pro některé z nás to bude poprvé, což udělá zápas ještě více speciální,“ zakončil Torres.


16:53:30 - 14.04.12 - Zzepa - Mužstvo - 3844x