Terry: Je to minulost

Poslední zápas Chelsea s Barcelonou skončil kontroverzní remízou, která posunula dále katalánský klub, ale John Terry prohlásil, že to již je minulostí a také Barcelonu nazval jako jeden z nejlepších týmů všech dob. 


Chelsea se letos bude moci Kataláncům pomstít za kontroverzní zápas ve stejné fázi Ligy mistrů, v jaké se nyní oba týmy opět střetávají. Tým Roberta Di Mattea do semifinále vstoupí 18. dubna a o šest dní později je naplánovaná odveta na Nou Campu. John Terry řekl, že smutek ze tří let zpátky se navždy zapsal do historie Chelsea.

Je to minulost a již je to za mnou,“ řekl Terry The Daily Mirror. „Postoupili jsme a jsme nesmírně spokojení s pozicí, v jaké se nyní nacházíme. Víme, že to budeme mít velmi složité. Barcelona je velký tým se skvělými individualitami. My jsme také velmi kvalitní tým a v posledních dvou nebo třech týdnech jsme ukázali, že můžeme být komukoli vyrovnaným soupeřem,“ myslí si Terry.

Pokud má Chelsea uspět, bude důležité uhlídat největší hvězdu Katalánců, Lionela Messiho, který je v Terryho očích nejlepším hráčem všech dob a myslí si, že bude velmi těžké jej zastavit.

S klidem na srdci můžu říct, že pro mne je tím nejlepším fotbalistou všech dob,“ prohlásil. „Messi je skvělá individualita, stejně tak i skvělý člověk a je velkým přínosem pro sport. Myslím, že nemá slabinu. Je to kouzelník.“ pokračoval Terry.

Terry již během své kariéry v Chelsea zvedl nad hlavu všechny domácí trofeje a Liga mistrů je pro něj nyní prioritou.

Bylo by určitě pěkné říct si, vyhráli jsme tohle, vyhráli jsme tamto, ale mi jde jen o to vyhrát Ligu mistrů. To jsme ještě nedokázali. Je to náš cíl již od doby, co nás převzal nový majitel. Jemu jde o vítězství v této soutěži samozřejmě také.“ řekl John Terry.


19:21:34 - 06.04.12 - Zzepa - Mužstvo - 2548x