Torres odmítl zahrávat penaltu

Juan Mata prohlásil, že Fernando Torres odmítl v úterním zápase proti Birminghamu zahrávat penaltu, přestože ji sám vybojoval. V rozhovoru se také vyjádřil k odchodu Villas-Boase.


Mata vysvětlil, že svému španělskému spolubojovníkovi nabídl šanci se z penalty střelecky prosadit, Torres mu ale odvětil, že by se měli držet seznamu penaltových exekutorů Roberta Di Mattea.

Zeptal jsem se jej, jestli ji nechce jít zahrát, když ji vybojoval,“ začal Mata. „Řekl mi,že není první na seznamu. To je vše. Stalo se to, protože vybojoval penaltu a já mu dal šanci,“ pokračoval.

Mata ale následně dodal, že si nemyslí, že by nedostatek sebevědomí vedl Torrese k tomu činu. „Nevím. Robbie (Di Matteo) dal na stůl seznam s hráči, kteří budou kopat penalty. To byl ten důvod,“ řekl Mata.

Bývalý hráč Valencie také potvrdil, že po odchodu Villas-Boase si s hráči promluvil majitel klubu Roman Abramovic a naléhal na ně, aby nekončili se sezónou a postupili do další fáze FA Cupu a Ligy mistrů.

Abramovic řekl, že máme šanci zlomit sérii porážek a proti Birminghamu jsme to dokázali. Musíme v tom pokračovat a pokoušet se ještě zlepšit. Pokusíme se vyhrát FA Cup. Je to speciální soutěž. Máme možnost si v semifinále a ve finále zahrát ve Wembley, což je velmi příjemné,“ pokračoval Juan Mata.

Pokusíme se vyhrát FA Cup a zápas s Neapolí. Myslím, že to můžeme zvládnout. Až do konce sezóny budeme hrát na sto procent, abychom dosáhli našich cílů.Výhra proti Birminghamu byla důležitá pro naše sebevědomí. Může to být nový start, začátek série dobrých výsledků,“ dodal.

23letý Španěl také poděkoval André Villas-Boasovi za příležitost, kterou mu mladý portugalský manažer dal, když si jej v létě přivedl z Valencie.

Odehrál jsem mnoho minut, nastoupil jsem do mnoha zápasů a samozřejmě, že Villas-Boas byl pro mne důležitý. Je zřejmé, že jsem sem přišel díky klubu,ale také i díky němu. Dodal mi sebevědomí a za to jsem mu velmi vděčný.“

Změna manažera není nikdy dobrá zpráva. Stává se to, když není něco v pořádku. André byl dobrý manažer, stejně tak i člověk. Jsme mu velmi vděční,“ uzavřel Juan Mata.


13:44:29 - 08.03.12 - Zzepa - Mužstvo - 3822x