Villas-Boas o návštěvách Abramovice

Roman Abramovic byl během tohoto týdne pravidelným návštěvníkem tréninků prvního týmu a média ihned začala spekulovat, že se blíží Villas-Boasův konec na Stamford Bridge. André ale tvrdí, že během rozhovorů spřádali plány na příští sezónu…


Jeho přítomnost na tréninku byla příjemná a velmi pozitivní. Přenesl na mne velkou motivaci pro příští sezónu. V minulosti Chelsea hodně měnila manažery, ale stejně musíte uznat, že od roku 2004 byla nesmírně úspěšná, byla to nejlepší část její historie a věřím, že v horizontu tří let na tyto úspěchy navážeme,“ začal Villas-Boas. 

Když jsme s týmem začínali, věřili jsme, že jsme připraveni na čtyři trofeje. V přestupovém období jsme až na výjimku Garyho Cahilla nebyli vůbec aktivní. Zůstal nám dostatek sebevědomí, abychom se pokusili splnit cíle, které jsme si pro tuto sezónu stanovili a poté se zaměřili na příští rok.“ pokračoval.

André také věří, že díky fotbalovým znalostem majitele, společně dokáží postavit nový tým šampionů. „Ví toho hodně, Roman je velmi dobře informovaná osoba v evropském a anglickém fotbale se vyzná,“ myslí si 34letý Portugalec. „Je dobré mít názor, když si jej vyvodí také z toho, na co pomýšlíme v příští sezóně,“ dodal.

Musíme se zaměřit na ty správné hráče. Získat Oriola Romeu za 5 milionů Euro je fantastické a nemůžete říct, že nepatří k nadstandardu Premier League. Normálně byste preferovali příchod top hráče, kterému by trvala adaptace kratší dobu,“ řekl Villas-Boas.

André se dále vrátil k návštěvám Romana Abramovice. „Pozoroval průběh tréninku a sledoval, jaké věci děláme při cvičeních. Když jsem zde působil dříve, neměl s námi téměř žádný vztah. Nyní je naše spolupráce velmi aktivní a myslím, že i velmi pozitivní. Je skvělou osobností, se kterou můžete sdílet své vědomosti. Klade mi otázky ohledně toho, co děláme a já se mu snažím odpovídat. Náš vztah je jako vztah prezidenta klubu s manažerem, ničím se od toho neliší.“ uzavřel André Villas-Boas.


17:51:38 - 10.02.12 - Zzepa - Mužstvo - 4067x