Alex se chce vrátit do Brazílie

alex6.jpg (140×120)
Alex, který již delší dobu netrénuje s týmem kvůli přijaté žádosti o přestup, by se mohl vrátit do své rodné země. Konkrétně uvažuje o týmu Santosu.
CFC oddelovac.jpg (560×20)

Dnes již skoro bývalý obránce Chelsea se přiznal, že jeho preferovanou destinací pro jarní fotbalovou sezonu je brazilský Santos.

29letý Brazilec začal svou kariéru právě v Santosu. Poté se v roce 2004 stěhoval do Londýna, ovšem z důvodu pracovního povolení hostoval tři roky v nizozemském PSV. Spolu s Nicolasem Anelkou ale před pár týdny podali žádost o přestup, kterou klub schválil. V tuto chvíli tedy čeká, jak se jeho budoucnost vyvine.

Když byl novináři dotázán na klub, kam by chtěl zamířit, silný stoper neváhal a jmenoval Santos, se kterým v roce 2002 vyhrál tzv. Brasileirao, tedy titul v první lize.

„Mou první možností by byl Santos, ale záleží to na spoustě věci. Zaprvé, na zájmu klubu, to už není mé rozhodnutí," vysvětloval Alex.

„Největší problém je, že stále mám jedenapůlroční smlouvu s Chelsea, bude těžké zprostit se tohoto závazku. Pokud by do konce smlouvu zbývalo méně času, návrat do Brazílie by byl jednodušší."


Alex uznal, že pokud by se vrátil do Brazílie, čelil by značnému poklesu mzdy, ale on si stojí za tím, že by tím nebyl příliš zasažen.

„Byl jsem si toho vědom již v ten moment, kdy jsem požádal o odchod. Vím, že pokud se vrátím do Brazílie, výplata nebude stejná. Bylo by dokonce těžké udržet ji alespoň podobnou. Ale to pro mě není to hlavní, hráčí, kteří se vrací domů vědí, že finančně ztratí."

Alex si 14krát zahrál za Selecao (brazilský národní tým, pozn. red.) a byl součástí týmu, který v roce 2007 vyhrál Copu Amériku ve Venezuele.


15:10:00 - 28.12.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3370x