Reakce: Útok na titul už bude velmi obtížný

Poté, co Chelsea dnes na domácí půdě pouze remizovala s Fulhamem, André Villas-Boas přiznává, že útok na titul bude už jen velmi obtížnou záležitostí.

Chelsea po nemastné a neslané první půli vstoupila do té druhé přeci jen lépe. Již po dvou minutách hry se trefil Juan Mata. Chelsea však dál neútočila a po osmi minutách přišla odplata. I přes závěrečný tlak domácích nakonec stav zůstal neměnný. Chelse tak v posledních třech ligových utkáních pouze remizovala vždy shodně 1:1 a titul se zdá být v nedohlednu. Naopak, co se blíží, jsou pronásledovatelé v čele s Arsenalem a Liverpoolem.

„Fulham hrál velmi organizovaně, nebyly žádné mezery v jeho řadách. Bylo to těžké, protože jsme si nedokázali vytvořit dostatek příležitostí. Poté, co jsme skórovali, jsme ztratili impuls a soupeř vyrovnal z dobré šance,“ zopakoval Villas-Boas to, čeho si jistě všiml už každý fanoušek nejen londýnské Chelsea.

„Hodně jsme se snažili a měli i několik dobrých příležitostí, ale nikdy jsme je nedokázali dotáhnout až do konce, protože zasáhla odvážná fulhamská obrana nebo David Stockdale, který odehrál perfektní zápas. Nepodařilo se nám vstřelit druhý gól, který by nám zajistil tři body,“ litoval po zápase manažer.

Wigan, Tottenham, Fulham. To jsou poslední tři soupeři Chelsea. Tři soupeři, kteří Chelsea připravili shodnými výsledky 1:1 o dva body z každého střetnutí. Po tomto období už i sám André Villas-Boas přiznává, že titul už bude velmi nelehkou záležitostí.

„Titul už teď bude jen velmi těžce dosažitelný. Po dnešku může být vzdálenost na první příčku až příliš velká. Byl by to pro nás dobrý měsíc, pokud bychom z posledních dvou domácích zápasů získali 6 bodů, ale musíme brát v úvahu, že nás nečekají lehcí soupeři.“

„Nejedná se o žádné velké drama, ale musíme být realisté. Před několika týdny jsme nečekaně snížili náskok na první pozici na pouhých 7 bodů, ale Manchster City i Manchester United na rozdíl od nás i nadále sbírají body, takže to bude velmi obtížné,“ uvědomuje si Villas-Boas.

Příležitost v základní sestavě dnes dostal Fernando Torres na úkor Didiera Drogby a Frank Lampard namísto vykartovaného Ramirese. Od gólu dělily španělského reprezentanta pouze konečky prstů gólmana hostí. Torres tak opět neskóroval a jeho pozice v klubu ani nadále nevypadá zrovna růžově. Přesto byl s jeho dnešním výkonem manažer potěšen.

„Drogba hrál od listopadu ve všech zápasech kromě těch Carling Cupových. Dnes jsme se rozhodli nasadit Fernanda, který poctivě trénuje a dnes byl pro tým přínosem. Navíc asistoval Matovi na gól. Tak jako na tréninku i v zápase předvedl svou sílu a jeho výkonem jsem potěšen,“ shrnul Portugalec ve službách Chelsea.


20:03:04 - 26.12.11 - Petric32 - Mužstvo - 3054x