Čech: Nemám důvod odcházet

Petr Čech prozradil, že je v Chelsea šťastný a věří, že se na začátku nového roku dočká prodloužení smlouvy.


Nedávno se v novinách a na internetu objevily zprávy, že Čechova budoucnost v Chelsea je nejistá, ale André Villas-Boas tyto spekulace vyvrátil s tím, že Blues začali s českým brankářem jednat o nové smlouvě. Petr Čech přiznal, že se stejně jako celá Chelsea nyní soustředí na sbírání bodů v tomto rušném období, ale v blízké budoucnosti plánuje zahájit s klubem další jednání.

V tomto období sehrajeme mnoho utkání a proto jsme se dohodli, že se obě strany nejdříve na jednání připraví a sejdeme se, až na to bude čas. Posledních pár týdnů bylo hodně hektických a během Vánoc to bude ještě horší. Sejdeme se až po novém roce,“ prozradil Čech.

Jsem tady osm let a po celou tu dobu jsem více méně nastupoval pravidelně, takže jsem více než šťastný. Již ve svém dětství jsem toužil být v klubu, který patří mezi nejlepší na světě. Chelsea se řadí mezi tyto týmy, takže nemám důvod odcházet. Rád bych zde zůstal,“ pokračoval Petr Čech, který si myslí, že s prodloužením smlouvy na Stamford Bridge nebude mít problém.

Chelsea se údajně pokusí zajistit si Čechovy služby až do roku 2017, ale český reprezentant si myslí, že by nebylo dobré vyloučit možnost, že by mohl jednoho dne Chelsea opustit.

Nikdy nevíte co přijde, ve fotbalovém životě se vše semele strašně rychle. Můžete podepsat desetiletý kontrakt a po třech letech odejdete. Je mi 29 a stále ještě mám čas na možnost změny. Je těžké opustit nejkvalitnější ligu na světě a pokud byste se nyní porozhlédli po ostatních klubech, nenašli byste klub formátu Chelsea, který by se poohlížel po novém brankáři. Pokud bych chtěl zkusit něco nového, musel by to být klub na podobné úrovni jako Chelsea,“ řekl Petr Čech.


19:30:45 - 21.12.11 - Zzepa - Mužstvo - 3067x