V osmifinále Ligy mistrů s Neapolí!

Chelsea byl do osmifinále Ligy mistrů nalosován velmi záludný soupeř a černý kůň týmů ze druhých míst, italská Neapol. První utkání se odehraje 21. února v Itálii, odveta pak 14. Března doma na Stamford Bridge.

Celek z jihu Itálie skončil ve své skupině druhý za Bayernem Mnichov. Díky poslední výhře 2:0 nad Villarrealem odsunul pouze do Evropské ligy dalšího giganta, Manchester City.

Pod koučem Walterem Mazzarrim si Neapol drží prozatím pátou pozici v Serii A a vyznačuje se atraktivním útočným stylem šitým na míru třem největším oporám týmu Marku Hamšíkovi, Edinsonu Cavanimu a Ezequieli Lavezzimu.

Chelsea na losování ve švýcarském Nyonu zastupoval klubový sekretář David Barnard a po zjištění osmifinálových dvojic prohlásil: „Bude to těžké. Viděli jsme Neapol ve stejné skupině jako Manchester City, který vyřadila, což jí dodává určitou záruku kvality.“

„Všichni také víme, že André Villas-Boas má zkušenosti z Itálie, když působil v Interu (jako asistent José Mourinha, pozn. red.) a bude znát přednosti a slabiny Neapole, tím jsem si jist.“

Co se týče dalších osmifinálových dvojic, tak Lyon se utká s překvapením soutěže APOEL Nikósií, AC Milán v pravděpodobně nejnapínavějším duelu bude čelit Arsenalu, další překvapení Basilej se utká s Bayernem Mnichov, skupinový soupeř Chelsea - Bayer Leverkusen vyzve k měření sil Barcelonu, CSKA Moskva pro změnu výborně hrající Real Madrid, Zenit Petrohrad portugalskou Benficu a Marseille se utká s Interem Milán, vítězem Ligy mistrů 2009/10.

KOMPLETNÍ OSMIFINÁLOVÉ DVOJICE:

 

TERMÍNY OSMIFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ:

14./15. února, odvety 6./7. března

21./22. února, odvety 13./14. března

Pro Chelsea, jak už je psáno v úvodu, platí termíny 21.2. a 14.3., přičemž výhodu má Chelsea v odvetném utkání hraném na Stamford Bridge.


23:12:54 - 16.12.11 - Petric32 - Evropské poháry - 4942x