První český oficiální fan klub Chelsea - SCO

Věděli jste, že v České republice existuje oficiální fan klub Chelsea FC? Víte, co to vůbec znamená být oficiálním fan klubem? Chtěli jste i Vy se stát členem Fan klubu Chelsea, ale nevěděli jste kam se připojit? Přečtěte si článek o Prvním českém oficiálním fan klubu Chelsea FC a staňte se i vy členem!
Kdo Chelsea Supporters Club Olomouc (dále jen SCO) vlastně jsou?
Původně je to parta fanoušků Chelsea z Olomouce a nyní už i z celé České republiky. Současně SCO má přes 60 fanoušků z České republiky. Nejstarší členové tohoto fan klubu fandí Chelsea přes 20 let a jejich snahou je podpořit, fandit a následovat Chelsea jak na domácích, tak venkovních zápasech, jak v Anglii, tak i v zahraničí. Navštěvují akce organizované samotným klubem a nebo se snaží sami uspořádat nějakou akci, jako tomu bylo v případě svatby jednoho páru z fan klubu na Stamford Bridge.


Oficiální logo Chelsea SCO

Co SCO dělají?
V roce 2010 se stali prvním a jediným oficiálním (tzn. Oficiálně zaregistrovaným fan klubem na Chelsea FC) v České republice. Vytvořili vlastní klubové webové stránky. Založili skupinu na Facebooku, umístnili vlastní vlajku na stadionu Chelsea, organizují společné výjezdy na zápasy Chelsea FC a další jiné věci. Pravidělně informují vlastní členy o dění okolo Chelsea a snaží se uspořádávat další akce.


Chelsea SCO v oficiálním časopise Chelsea v listopadovém vydání

Kdo a jak se může stát členem SCO?
Každý fanda Chelsea, který žije na území České republiky, je vítán. Žádosti o členství a další informace zašlete na e-mailovou adresu chelseasco@seznam.cz, kde Vám rádi poskytnou informace a podrobnosti o podmínkách členství.


Baner Chelsea SCO, který visí na Stamford Bridge 24 hodin denně.

Co znamená oficiální fan klub Chelsea?
SCO museli splňovat mnoho podmínek pro přijetí a řádně se registrovat, což je velmi zavazující. To znamená, že tento fan klub je registrovaný přímo u Chelsea FC. Výhody, které mají, je např. vyvěsená vlajka přímo na Stamford Bridge, která vysí nepřetržitě 24 hodin denně. Vlajka musí být předem schválena klubem a musí splňovat určité parametry, certifikát nehořlavosti a jiné podmínky. Další věcí, kterou neoficiální fan klub nemůže, je mít svatbu v útrobách Stamford Bridge. Jeden ze zakládajících členů měl přímo na Stamford Bridge svatbu, což je určitě sen nejen jednoho fanouška Chelsea. Dále pak se jedná o Turnaj fanoušků Chelsea FC na Cobhamu, ve kterém jsem měl i já osobně možnost si zahrát a spnil si tak sen, zahrát si na tréninkovém hřišti Chelsea!


Certifikát o prohlášení SCO oficiálním fan klubem

Výjezdy SCO na zápasy Blues
Nelze ani spočítat, kolik těch výjezdů bylo. První výjezd byl v roce 1997, kdy Chelsea hrála proti Leicesteru City, Stamford Bridge byl tenkrát v průběhu přestavby. Poslední z výjezdů je například proti Swansea nebo na zápas Ligy Mistrů proti Bayeru Leverkusen v německém Leverkusenu.


Zápas Bayer Leverkusen vs Chelsea FC (Více fotek Zde)

Výhledy do budoucna?
Momentálně mají tzn. Bronzové členství, do budoucna chtějí získat Stříbrné členství, které jim zajistí další výhody. Dále chtějí dělat akce i po České republice, fanouškovské srazy, fandění Chelsea v restauracích a hospodách Chelsea. Naše stránka také plánuje spolupráci s tímto webem.

Někdy během tohoto týdne plánujeme rozhovor s jedním ze zakladatelů Chelsea SCO, přesný den a hodinu Vám samozřejmě řekneme. Budete se moci ptát na otázky týkající se všeho dění okolo Chelsea SCO, které jste se nedozvěděli v článku.

www.chelseasco.cz

12:50:54 - 06.12.11 - EQUULUS - Mužstvo - 7376x