Reakce AVB: Zkrátka to nechápu

Při odchodu z Loftus Road cítil André Villas-Boas silnou chuť nespravedlnosti, která se promítla v nulu na bodovém kontě.

Manažer byl logicky naštvaný na muže, který nedělní utkání “vedl“. Dva vyloučení hráči, nařízená penalta a nespočet špatně posouzených, či naopak vůbec neodpískaných, zákroků bylo moc i na 34letého Portugalce, který se v médiích obyčejně vyjadřuje s úctou a vše bere v klidu.

Veškeré utrpení začalo odpískanou penaltou po souboji Davida Luize s Heidarem Helgusonem, který se z pokutového kopu nemýlil. Poté však přišlo něco, co nechápal už opravdu nikdo - červená karta pro José Bosingwu, dále pak pro Didiera Drogbu, přehlížené ataky na Davida Luize v pokutovém území domácích či nespočet žlutých karet pro hostující celek. Ten se snažil ve druhém poločase o nemožné, ale s osmi hráči v poli se to zkrátka nedá.

André Villas-Boas rázně odmítl kritiku svých hráčů, místo toho se zaměřil na dobrý výkon ve druhém poločase, kterému chyběl jen malý krůček k bodovému zisku. „Na svůj tým jsem velmi hrdý,“ řekl 34letý Villas-Boas po závěrečném hvizdu. „Nemám problém s disciplínou, ale s rozhodčím a jeho metrem, kterým zápas řídil. Penalty mohly anebo nemusely být nařízeny. Pokud ale byla nařízena při zákroku Luize, pak musela být prostě nařízena i při našich příležitostech v pokutovém území domácích. Nechápu, v čem byl rozdíl,“ supěl Portugalec.

„V tomto zápase zkrátka byl velmi výrazný rozdíl v kritériích rozhodčího. Radost nám to opravdu neudělalo. Použitý metr evidentně nebyl stejný.“

„K tomu, že byl poslán ze hřiště Didier, nemám co říct, to se mi zdálo v pořádku. Co ale nechápu, je vyloučení Bosingwy, který byl krytý Terrym a na základě toho soudím, že spravedlivá by byla barva žlutá,“ zaměřil se André na okamžiky, které znemožnily reálnou šanci na zisk bodů.

„V tomto okamžiku nevím, co bych vám dále řekl. Asi jen to, že vůbec nedokážu pochopit metr sudího. Nejedná se ale jen o fauly, ale také nařízená vhazování apod. Zkrátka to nechápu. Možná se mýlím, ale musím zkrátka sdělit své pocity na základě toho, co jsem viděl.“

Villas-Boas dále prozradil, že po zápase se sudím Foyem mluvil. „Byl jsem vůči němu agresivní, ale myslím, že jsem musel. Nezajímá mě, jestli byl psychicky v pořádku nebo ne, protože každý může mít špatné dny, ale pro nás to nebyl špatný den. Byl to naopak dobrý den, ale špatný pro výběr rozhodčího.“

„Nehodlám spřádat žádné konspirační teorie, pak by nás počítali mezi skupinku brečících děcek. Těmi my nejsme, jsme silnými lidmi, což jsme dneska dokázali. Ukázali jsme odhodlanost a sílu bojovat do poslední chvíle a nyní můžeme jen doufat, že věci už půjdou podle našich představ.“

„Za normální situace a s normálním rozhodčím, který by měl dobrý úsudek, bychom oba zápasy vyhráli, tím jsem si 100% jistý,“ dodal manažer Blues vraceje se ještě k utkání na Old Trafford pod taktovkou stejného sudího.


23:11:00 - 24.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 4062x