Spokojenost a šťastný život Davida Luize

David Luiz byl středečním utkáním Ligy mistrů proti Genku potěšen a nyní se soustřeďuje na to, aby se opět stal členem základní sestavy Blues. Na životě v Chelsea si libuje.

Do zápasu s Evertonem ho André Villas-Boas nenasadil. Nechal ho odpočívat na středeční utkání Ligy Mistrů s Genkem, neboť mladý Brazilec odehrál obě utkání své vlasti proti Mexiku a Kostarice a navíc toho během této doby hodně nalétal.

 „Mluvili jsme spolu, protože jsem absolvoval velmi náročnou cestu, byly to 3 lety oběma směry, takže jsem docela unavený,“ vysvětlil 24letý obránce.

„Chelsea má skvělý a kvalitní kádr a zdravotníci se o hráče starají opravdu dobře, takže ze sebe můžeme vydávat to nejlepší. Jelikož jsem byl docela unavený, mysleli si, že bude lepší, když do zápasu nezasáhnu. Je tu tolik kvalitních hráčů, kteří mohli vyplnit mé místo, a přesně to se také stalo,“ dodal Luiz.

„Nemůžete nechat hrát hráče, který není na 100% v pořádku, když tu máte jiné hráče, kteří jsou. Takové bylo učiněno rozhodnutí a myslím, že to bylo to nejlepší možné. Teď jsem ale fit, ve středu chci hrát a jsem připraven udržet si své místo v sestavě,“ vzkázala rázně lednová akvizice Chelsea.

Dlouhovlasý obránce si rychle získal přívlastek největšího vtipálka v tréninkovém centru a společně se svou dobrou náladou se pod novým manažerem odrazil do nové sezony i dobrými výkony v modrém dresu.

„Manažer nás povzbuzuje za účelem udržet si sebevědomí. Máme skvělý tým, všichni naši hráči jsou ti nejlepší a hrajeme dobře, co víc si přát. Jediné, co musí manažer dělat, je udržovat nás motivované, abychom ze sebe mohli na hřišti vydat to nejlepší.“

„Užívám si zdejší život a povídání si se spoluhráči. Víme, že si nemáme na co stěžovat, máme tu čest žít tyto životy a dělat co milujeme - hrát fotbal. Během zápasů s Boltonem a Genkem jsme si říkali, jaká je to hračka. Je to úžasné a víme, že zde není nic, na co bychom si v Chelsea mohli stěžovat. Na sportu je tím nejdůležitějším radost a užívání si ho," dodal.


13:53:29 - 22.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 2972x