Chelsea 2012: Ramires

Jeden ze dvou olympioniků z roku 2008 v dresu Chelsea, Ramires, odpovídal oficiálním stránkám na otázky týkající se Olympijských her v Londýně


Jaké to bylo být olympionikem v Číně?
Nikdy předtím jsem za reprezentaci nenastoupil v oficiálním utkání, takže odjet na Olympiádu, na které Brazílie ještě nikdy nezískala zlaté medaile, bylo úžasné. Chtěli jsme vyhrát a cítili jsme, že na to máme, ale bohužel jsme skončili třetí. Stále tu medaili mám a cením si jí, jako kdyby byla zlatá. 

Když jsi byl malý, sledoval jsi Olympiádu?
Kvůli podmínek, ve kterých jsem vyrůstal, jsem neměl mnoho příležitostí ji sledovat. U nás vysílaly především místní televize.

Kdo je tvým oblíbeným olympionikem?
Není to jediná osoba, ale mužský volejbalový tým z Brazílie, který je velmi silný. Volejbal nehraji, ale rád se na něj podívám.

Na koho nebo na co se těšíš?
Na brazilský volejbalový tým. Myslím, že se jim bude dařit. Brazilský výběr je vždy velmi silný a věřím, že opět odvezou domů nějakou tu medaili.

Kterému reprezentantovi z Brazílie by se podle tebe mohlo dařit?
To je těžké říci, ale doufám, že se všem povede dobře. Brazilci vždy podporují jeden druhého a fotbalový tým nikdy předtím nezískal zlato, tak třeba nám Londýn přinese štěstí. 

Chtěl by sis opět zahrát na Olympiádě?
Ano, hrozně rád bych si zahrál ve Wembley. Pokud by mi trenér zavolal, nepřemýšlel bych ani minutu.

Jak se bude Londýnu dařit, jako pořádajícímu městu?
Bude to dobré, oblasti dopravy a bezpečnosti z něj dělají jedno z nejvhodnějších měst na světě na pořádání Olympijských her.

Jaká by byla tvá disciplína?
No, má přezdívka je Modrý Keňan, takže asi vytrvalostní disciplína.

Kdo by s tebou byl ve štafetě Chelsea na 4x100m?
Viděl jsem, že si mne Anelka vybral, takže bych si jej k sobě vzal společně s Danielem Sturridgem a Ashleym Colem. José Bosingwa je také velmi rychlý.


18:35:45 - 12.10.11 - Zzepa - Rubriky - 3686x