Mata vychvaluje legendárního Zolu

Letní posila Chelsea, Juan Mata, věří, že po jeho příchodu do klubu se začal rozvíjet jak po fotbalové, tak osobnostní stránce. Nejen o tom se pro magazín Chelsea rozpovídal.
Španělský reprezentant, který stál klubovou kasu 23 milionů liber, na fanoušky The Blues zapůsobil hned po svém příchodu, kdy se trefil proti Norwich city. Předvedl se také výkonem proti svému bývalému klubu, Valencii.

Mata se ale nezajímá jen o hru. Je si taktéž dobře vědom historie a tradic týkajících se klubu i jeho bývalých legend, zejména Gianfranca Zoly.

"Gianfranco Zola byl neuvěřitelně talentovaný hráč, skvělý fotbalista, který rád připravoval pozice pro své spoluhráče, i když sám mnohokrát skóroval," řekl Mata pro magazín Chelsea.

"Po příchodu do Chelsea je hned jasné, že je to legenda, pro kterou mají lidé spoustu respektu. A to je to, co si zaslouží, protože byl fantastický!"

"Pamatuji si také, když hrál Jimmy Floyd Hasselbaink ve Španělsku za Atlético Madrid. Lidé ho nazývali "Puška Hasselbaink", protože pořád dával góly."

Zatímco jiným hráčům dělá přechod z fyzicky méně náročné španělské ligy problém, Mata s adaptací neměl problém. Připouští, že se mu v novém týmu zatím daří dobře.

"Zdá se, že se pro mě všechno vyvíjí dobře. Dostal jsem příležitost fotbalově růst v opravdu velkém klubu."

"Avšak, není to jen šance růst na profesionální úrovni, ale také na té osobní . Žiji v nové zemi, učím se jazyk a studuji. Pro mě je důležité se rozvíjet po všech stránkách; získávat nové zkušenosti, poznávat kultury, životní styly a naučit se nový jazyk," pokračuje.

"Zatím jsem z Londýna moc neviděl, ale oblast v okolí Stamford Bridge- the King´s Road, Chelsea a Fulham, je opravdu impozantní. Zdá se to být velmi kosmopolitní, multikulturální město, takže se těším, až jej prozkoumám," zakončil Mata.

17:45:00 - 11.10.11 - BlueAngel - Mužstvo - 2715x