Mark Hughes: Chci trénovat Chelsea

Mark Hughes, bývalý hráč Chelsea, prozradil, že by v budoucnu velmi rád trénoval svůj bývalý klub. Hughes jako útočník okouzloval ochozy Stamford Bridge na konci 90. let minulého století.

Zmíněné období se neslo v duchu vzniku Chelsea jakožto evropské i anglické velmoci. Blues v té době totiž vyhráli FA Cup, ovládli Pohár vítězů pohárů a také Ligový pohár.

Hughesova trenérská kariéra je také vcelku pestrá. Trénoval např. Waleský národní tým, Blackburn, Manchester City nebo naposled Fulham.

V současné době je v manažerském křesle Chelsea André Villas-Boas, avšak Hughes by se v budoucnu rád stal jedním z mála lidí, kterým se naskytla možnost trénovat tento velkoklub ze západního Londýna.

Pro Chelsea TV Hughes poznamenal: „Bylo by to velmi pěkné. Chelsea je klubem, pro který mám velmi velkou slabost. Jako hráč jsem zde prožil skvělé časy. Jako manažer se také chcete prověřit na samém vrcholu, takže pokud by se zde někdy v budoucnu pro mě našla práce, byl bych nadšen, protože se jedná o vynikající klub.“

Poslední Hughesova angažmá v Manchesteru City a Fulhamu trvala velmi krátce, a proto by se Mark rád ujal role, kde bude mít dostatek času předat své nápady dál a sledovat vývoj své práce.

„Měl jsem důvody pro opuštění mého posledního angažmá a mohu jen doufat, že se jednou naskytne příležitost, kde budu moci uspět se svou dlouhodobou prací, po které se už nějaký čas poohlížím.“


18:27:42 - 08.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 3656x