André o znovu-začátcích v Chelsea

André Villas-Boas se pro oficiální klubové stránky vyjádřil k jeho pokroku po prvních dvou měsících ve funkci manažera týmu Premier League.

33letý portugalec byl jak jistě všichni víme najat v červnu letošního roku a rychle se začal starat o to, aby na Stamford Bridge mohl zamechat výraznější stopu. Do týmu přivedl několik nových mladých tváří, novou podobu stylu vítězného fotbalu. Není třeba ani mluvit o jeho akrobatických poskocích u autové čáry.

S pěti ligovými výhrami, remízou a jedinou porážkou na Old Trafford, výhrou a remízou v Lize Mistrů a postupem v Carling Cupu se Villas-Boas pustil do působivého startu v novém angažmá. On sám ale skromně tvrdí, že toto příliš nevychází z normálu.

„Myslím, že věci zatím šly dobře. Měli jsme dobrý začátek na Old Trafford, kde se nám podařilo hrát dobrý fotbal, ale neměli jsme jsme štěstí s výsledkem," začal Portugalec rozhovor. „Když pomyslím v mysli zpátky na ten zápas, normálně bychom s tolika přiležitostmi odjížděli s výhrou, ale v první půli nám to nevycházelo s efektivitou a z daného gólového deficitu se dalo těžko kompletně zotavit."

„Neděláme nic jiného, než to, co potřebujeme. Očekává se, že vyhrajeme každý jednotlivý zápas a to je pro nás hlavní výzva. Některý výsledky šly cestou spolu s námi, jiné zase tou druhou."


Villas-Boas již dříve pohovořil o omezených možnostech, které trenér má, jakmile jeho hřáči překročí bílou čáru. Podle jeho slov, "hráče takovéhoto talentu nemůžete nic dále učit, jen jim ukázat cestu". A podle toho, jaký měl jeho příchod vliv na formu hráčů jako jsou José Bosingwa nebo Ramires, to zřejmě bude pravda.

Jejich povýšení z průměrných, někdy až druhotných hráčů, na volby do základní sestavy je produktem nezbytného zlepšení. To také souvisí se zvýšenou konkurenceschopností na vrcholu letošní sezony Premier League. To, že je tolik týmů spojováno s přímým bojem o titul a o nejvyšší místa patří mezi jedny z mála překvapení, která se nachystala po čtyřech letech, kdy byl AVB pryč.

„Hlavním rozdílem od doby, kdy jsem tu byl, je bezpochyby to, že si nyní týmy mnohem více konkurují a hodně jich bojuje o titul. Taktéž se bojuje více o místa pro Ligu Mistrů."

„Myslím, že peníze tím hodně hýbou, mnoho nových hráčů si předtím již prošlo také mnoha kluby. Tottenham je na tom jinak než dříve, to samé Liverpool. Stoke City nyní budou také hrozbou, stejně jako Newcastle, který je zpátky ve starém. Určitě budou bojovat o místa do Evropských pohárů."

CLICK

„Rozvinuli jsme se od roku 2007, kdy jsem odešel, v různých ohledech. Pro nás je nejdůležitější věcí udělat nezbytná rozhodnutí pro věci, které potřebujeme."


„Změnili jsme některé věci ve vedení týmu, abychom uspokojily naše potřeby. Ne, že by ti minulí nebyli dostatečně kompetentní - jen je důležité, aby bylo vše tak, jak to chceme - takže jsme nařídili změny v oblasti zdravotnické a také trochu uvnitř vedení klubu."

„Klub se přirozeně vyvinul do ještě mocnějšího klubu, do komerčněji silnější značky a vše je ve správných kolejích."

21:13:00 - 06.10.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3293x