Hráči v reprezentacích

Mnoho hráčů z Chelsea bude mít tento a část příštího týdne hodně nabito. Většina z nich odehraje dva reprezentační kvalifikační zápasy a pokusí se se svým týmem postoupit na Mistrovství Evropy 2012, které pořádá Polsko společně s Ukrajinou.

Jistý postup má španělská dvojice Fernando Torres a Juan Mata, ale přesto můžou pořádně zamíchat skupinou I. V pátek odcestují do Prahy, kde se utkají proti České republice s Petrem Čechem, poté se v úterý ve městě Alicante utkají proti Skotsku.

Češi jsou momentálně na druhém místě s dvoubodovým náskokem právě před Skotskem. Po zápase se Španělskem Češi odlétají do Litvy, přičemž Skotové se utakjí venku s posledním Lichtejnštejnskem.

Anglické trio v drese Blues, tedy John Terry, Frank Lampard a Ashley Cole, se může již v pátečním zápase proti Černé Hoře kvalifikovat pro Mistrovství Evropy, to jen ale za podmínky, že v Černé hoře neprohrají. Pokud prohrají, tak musí sledovat úterní situaci, kdy se Černá Hora střetne se Švýcarskem.

Portugalsko s Raulem Meirelesem se sice nachází na první příčce tabulky H, ale je to jen o skóre. Stejně bodů má Dánsko a Norsko. Portugalci se nejdříve v pátek v Portu představí proti Islandu a poté odcestují do Kodaně na důležitý úterní zápas. Maximum bodů z těchto dvou zápasů Portugalsku zaručí postup z prvního místa.

V podobné situaci se nachází Maloudova Francie, kteří jsou na prvním místě o bod před Bosnou a Hercegovinou.Pokud doma porazí Albánii a neprohrají také doma právě s Bosnou a Hercegovinou, pak mají jistý postup. Oba zápasy se hrají také v pátek a v úterý.

Jak Romelu Lukaku, tak Branislav Ivanović bojují o druhé místo. Belgie má situaci ještě horší, protože je na třetím místě za Německem, které je jistě první, a Tureckem, na který ztrácejí dva body. Srbsko je druhé za Itálií, které stejně jako Německo, Španělsko a Nizozemsko mají postup jistý.

Ještě než mužstvo Belgie, ve které je Romelu Lukaku a Thibaut Courtois, odcestuje do Dusseldorfu, kde se v úterý utkají, tak je čeká v Brusselu zápas proti poslednímu týmu skupiny  A, Kazachstánu. Turecko se utká proti Německu a proti Azerbajdžánu.

Ivanovićovo Srbsko hraje v pátek doma proti Itálii a v úterý venku proti Slovinsku. Tři body z těchto dvou zápasů by měly stačit na postup.

Yossi Benayoun, který je na hostování v Arsenalu, společně s Israelem nemá šanci postoupit, protože na Chorvatsko a Řecko ztrácí 5 bodů, ale mají už jen jeden zápas, který odehrají v úterý proti Maltě, narozdíl od Chorvatů a Řeků, kteří mají zápasy dva.

V Africe, Nigerie s Johnem Obim Mikelem potřebuje v sobotu proti Guiney vyhrát minimálně o dvě branky, aby si zajistila postup do Afrického Poháru Národů, který se koná v Gabonu a Rovníkové Guiney. Poté se v úterý střetnou v přátelském utkání proti Ghaně. Oba zápasy se odehrají v Abuji, hlavním městě Nigérie.

Didier Drogba a Salomon Kalou s dalšími hráči Pobřeží Slonoviny jsou již kvalifikováni. Představí se v neděli v Burundské republice, což bude jejich poslední zápas ve skupině.

Nakonec jsou zde dva přátelské zápasy pro brazilského Davida Luize. Byl zařazen do sestavy, která v pátek odcestuje do Kostariky a v neděli do Mexika.

Je zde poměrně hodně hráčů, kteří byli povoláni do reprezentací do 21 let, proto si je také zmíníme.

Španělsko společně s Oriolem Romeou hrají ve čtvrtek venku proti Chorvatsku, zatímco Josh McEachran je součástí Anglické jednadvacítky, kterou čekají dvě venkovní utkání. Nejdříve na Islandu, poté ve skandinávském Norsku.

Irsko, kde hraje Conor Clifford, jede do Lichtejnštejnska, kde se v úterý proti sobě tyto kluby utkají. Patrick van Aanholt, reprezentant Holandska do 21 let, si zahraje ve čtvrtek proti Rakousku a Milan Lalkovič spolu se Slovenskem hraje proti taktéž venku proti Lotyšsku. Ve všech těchto zápasech jde o kvalifikaci na ME.

11:26:44 - 05.10.11 - EQUULUS - Reprezentace - 3108x