Frank Lampard aneb hraju nebo sedím

Ikona Chelsea Frank Lampard tvrdí, že pokud máme držet krok s čelem tabulky Premier League, vítězství musejí být i nadále na denním pořádku. Nemalou část rozhovoru věnoval i soutěživosti o místa uvnitř týmu.

33letý ofenzivní záložník vstřelil při svém návratu do základní sestavy v utkání Ligy mistrů proti Valencii jediný gól Chelsea v utkání a je natěšen na zítřejší duel 7. kola Premier League proti domácímu Boltonu.

Na toto místo má anglický záložník skvělé vzpomínky, neboť jsme na Reebok Stadium v roce 2005 zakončili nakonec úspěšné tažení za ligovým titulem.

Od té doby jsme byli ligovými mistry ještě dvakrát, ale v minulé sezoně si žezlo opět převzal manchesterský United a Lampard ví, že pokud se to nemá opakovat i v letošní sezoně, musí tým zabrat a šlapat jako hodinky již od samotného počátku ligové sezony.

„Jelikož letos sezona začala pořádně zostra a na čele se snaží utrhnout oba manchesterské kluby, nemůžete zaváhat a nechat je odskočit příliš daleko. Udělali jsme to loni a nakonec nás to stálo titul,“ soudí Lampard.

„Je to soutěživost obzvláště s manchesterskými týmy, ale bojují i ostatní, přičemž všechny tyto zápasy s největšími soupeři zkrátka musíte vyhrát. Především domácí střetnutí musíte vyhrát, protože o to samé se budou snažit oni u sebe a dvě porážky by byly alarmující. Jsme na docela dobré cestě, zápas s Manchesterem byl ze soudku těch divnějších, ale v ostatních zápasech jsme se předvedli ve slušné formě a v tom musíme pokračovat.“

„Manchester City už musí být považován jako hlavní protisíla, protože vytvořili dobrý tým, Liverpool hodně investoval, aby se vrátil zpět na výsluní a Tottenham je na špici už několik let,“ vyjmenoval Frankie další velké soupeře.

„S těmito týmy dostanete opravdu hodně konkurenční vrchol tabulky. Soutěživost vítáte a chápete, že to nemůže být procházka růžovým sadem, a proto také nemůže být lehké vyhrát ligu. Je to komplikované a vy můžete být akorát rádi, že se toho všeho můžete účastnit. Toho, co je považováno za nejlepší ligu na světě, a kde je rok od roku komplikovanější získat celkové prvenství.“

AndréVillas-Boas přes léto tým výrazně posílil, přišli Romeu, Meireles, Mata, Lukaku, z hostování se vrátil Sturridge a o úroveň výše je také mladičký  McEachran. To je také důvod, proč se v několika předešlých zápasech musel Lampard smířit jen s roli střídajícího hráče. I když jak sám tvrdí, s rotací hráčů problém nemá.

„Musíte zůstat silní a držet se ve formě. Musíte trénovat, když zrovna nehrajete a být připraveni, když vaše šance přijde. To je cesta, kterou manažer postupuje. Máme skvělý tým, který musíte respektovat, tak jako hráče, kteří jsou na hřišti, když zrovna vy sedíte,“ řekl Lampard jako pravý profesionál.

„Když hrajete, musíte kouči ukázat, že chcete být jedním z hráčů, kterým může svěřit svůj domov a kterým dá tu pravomoc hrát pravidelně. To je vše, co můžete udělat.“


13:49:23 - 01.10.11 - Petric32 - Mužstvo - 2432x