Reakce: Kolektivní výkon

Při sobotním vítězství 4:1 nad hostujícím nováčkem ze Swansea vyzdvihl manažer domácích André Villas-Boas dobrý kolektivní výkon svých svěřenců a uznal, že před středečním výjezdem do Valencie bude mít těžkou noc při výběru základní jedenáctky.

Dva góly Ramirese a jeden od Torrese a Drogby znamenaly vítězství 4:1 nad nováčkem Premier League Swansea, jejichž manažer Brendan Rodgers zůstal věrný své útočné filosofii, kterou se odvážil praktikovat i na Stamford Bridge.

Torres bude zcela jistě plnit titulky pondělních vydání všech novin, protože skóroval v druhém zápase po sobě, ale v zápětí byl možná až příliš tvrdě poslán ze hřiště.

„Byl to dobrý týmový výkon. Musíme klást hlavní důraz na tým, protože to je právě on, kdo ukazuje povahu a odhodlání hráčů k jejich cílům,“ řekl napůl filosoficky Villas-Boas.

„Měli jsme ztrátu pět bodů na lídry a tu jsme teď zkrátili, takže budeme muset čekat a uvidíme, co se stane ve Stoke,“ řekl Villas-Boas, ještě netušíc, že lídr soutěže Manchester United získá pouze bod za remízu 1:1.

Dále už obrátil plnou pozornost k zápasu Chelsea. „Myslím si, že první gól byl velice důležitý, protože více otevřel obranu Swansea, která byla v úvodu velmi dobře organizovaná. I s 10 muži v poli jsme nikdy v průběhu zápasu neztratili vůli a odhodlání útočit, což se nakonec vyplatilo a promítlo v dobrém skóre. Jedná se o důležité vítězství založené na porážce z Old Trafford. Ukázali jsme dobrou odolnost a vrátili se do hry dobrým výsledkem.“

„Vytvořili jsme si dostatek gólových příležitostí, což vždycky lahodí oku diváka. Musím zopakovat, že tohle všechno jsme dokázali s pouhými 10 muži v poli,“ znovu poukázal na vyloučení Torrese z druhé části prvního poločasu.

Celý incident se odvíjel nedaleko zraku Villas-Boase, který sympatizuje s rozhodnutím sudího poslat Torrese ze hřiště, ale na samotného hráče se údajně Portugalec zlobit nebude. „Výzva je součástí přirozenosti zápasu a rozhodčí se rozhodl takto. Odhodlat se poslat hráče do sprch je vždycky výzvou.“

„Je to škoda, protože zápas zatím nabízel skvělé představení, a mohlo se jak pro nás tak i pro fanoušky jednat o dobré odpoledne, ale rozhodčí zkrátka učinil rozhodnutí a my jsme se pak následně museli přizpůsobit,“ shrnul 33letý kouč.

„Není se za co omlouvat. Myslím, že každý hráč je zklamaný, když ho sudí pošle ze hřiště. S Alexem to nedávno bylo stejné a myslím, že to na hráčích zanechá zklamání, proč se na ně tedy více zlobit?“

Torres nyní bude 3 zápasy Premier League mimo hru, a proto se Villas-Boas rozhodl nasadit Drogbu, aby se rozehrál, protože to bude nejspíše on, kdo Torresovu pozici vyplní. Reprezentant Pobřeží Slonoviny se manažeru Chelsea odvděčil na výbornou.

„Nejdůležitějším momentem pro mě dnes bylo vidět Didiera zpět a tu jeho snaživost, když se hnal za prvním míčem. Ukazuje to oddanost hráče týmu, protože po tolika dnech absence po otřesu mozku by možná takto každý hráč nenapadal. Didier je reprezentativním typem člověka i hráče,“ pronesl superlativa na adresu svého svěřence.

Proti Swansea sice zůstal celý zápas Frank Lampard pouze na lavičce náhradníků, avšak André si myslí, že se legenda Blues už brzy vrátí do základní sestavy. „Museli jsme se rozhodnout. Dnešek byl založen na faktu, že ve středu jsme museli hrát 120 minut a kromě JT a Petra Čecha jsme měli všechny svěží hráče.“

„V takto náročném programu je důležité, aby hráči sestavou rotovali. Dnes jsme učinili toto rozhodnutí a proti Valencii učiníme další a bude správné,“ je přesvědčen Villas-Boas.

„Neexistuje nic, o čem by se mělo spekulovat. Hráči zkrátka chtějí, aby vše bylo nejlepší pro tým, a Frank je na tom totožně. Je to fantastický hráč a já nemám, co víc bych k tomu dodal. Je to úžasný hráč, který se brzy vrátí do týmu,“ uzavřel.


22:06:00 - 25.09.11 - Petric32 - Mužstvo - 2468x