Luiz: Byl to pěkný gól

David Luiz si včera připsal svůj první start za Chelsea v letošní sezóně a stal se mužem zápasu. Za gól, který vstřelil, byl velmi rád, ale také vyzdvihl výkon Fernanda Torrese.


Brazilský stoper včera otevřel skóre zápasu krásným gólem hodným útočníka, který byl jeho prvním v Lize mistrů. Zápas s Leverkusenem byl navíc prvním zápasem Ligy mistrů, do kterého David Luiz nastoupil v dresu Chelsea. A aby toho nebylo málo, David si zahrál zápas po dlouhých čtyřech měsících. Luiz byl nepoužitým náhradníkem brazilské reprezentace na Copa America a po návratu do Cobhamu se potýkal se stehenním zraněním. Včera večer nastoupil v základní sestavě a nerozehranost na něm vůbec nebyla znát.

„Bylo to skvělé,“ řekl po zápase s pro něj tak typickým úsměvem na tváři. „Dlouhou dobu jsem nehrál a v tomto zápase jsem odehrál 75 minut a to je dobré jak pro mne, tak mé tělo. Nohu mám v pořádku, takže je to v pohodě. Na trénincích střílíme s útočníky, byl to pěkný gól. Nyní jsem na Stamford Bridge vstřelil již tři góly a jsem velmi šťastný. Miluji zdejší atmosféru, podporu, a že všichni hráči drží celý zápas pospolu. To je velmi důležité,“ dodal David.

Na Luizově oslavě byla vidět týmová soudržnost, jelikož při ní ukázal na Fernanda Torrese, aby divákům poukázal, jak důležitou roli při jeho trefě španělský reprezentant sehrál. „Fernando odehrál velmi dobrý zápas a má dvě asistence. Je to pro něj těžké, protože všichni lidé o něm mluví. Pro jednoho člověka je to velmi obtížné, působí na vás velký tlak, ale Fernando je skvělý kluk a já vím, že tuto sezónu vstřelí hodně, hodně gólů,“ prohlásil miláček fanoušků Blues.

V loňské sezóně to byly pro Luize muka, když jen sledoval, jak jeho nový klub vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Luiz tehdy nemohl za Chelsea nastoupit, protože během jara se v ní objevil v dresu Benficy.

Minulý rok jsem si opravdu hodně chtěl v Lize mistrů zahrát, ale nemohl jsem. Letos si to užiji. Nyní budeme čelit Manchesteru United, který má skvělé hráče podávající výborné výkony v úvodu sezóny. Bude to velký zápas, ale tento týden se na něj můžeme připravit a vím, že odehrajeme dobré utkání,“ řekl na závěr David Luiz.


17:58:16 - 14.09.11 - Zzepa - Mužstvo - 4570x