Lampard: Nová dimenze

Frank Lampard byl nadšený ze sobotního výkonu nováčků Juana Maty a Romelua Lukaky, kteří si úspěšně odbyli svůj debut v dresu Chelsea. Náš zástupce kapitána veří, že právě oni přinesli novou dimenzi do Chelsea a vychutnávají si příležitost hrát pod novým koučem.

„Je skvělé vidět, jak do týmu přicházejí noví top hráči, kteří přinášejí svěžest a jiný úhel do týmu. Mata je skvělý, talentovaný hráč s úžasným prvním dotekem a ve hře má skvělý přehled. A Lukaku, viděli jste ho, to je motor. Umí střílet góly a jeho postoj k tréninkům je fantastický,“ pochválil hráče Frankie.

V sobotu se Chelsea dostala rychle do vedení po střele Bosingwy, ale z nedorozumění mezi Hiláriem a Ivanovičem těžil Grant Holt, který srovnal. Po faulu a následné červené kartě pro brankáře Norwich Ruddyho, z penaltového kopu poslal Blues opět do vedení, nikdo jiný, než Frank Lampard. V závěrečném nastavení skóre upravil Mata, který se dokázal poprvé prosadit hned ve své premiéře v dresu Chelsea.

„Byl to težký zápas. Nejsme v nejlepší formě, ale je důležité, že jsme dokázali zvítězit a bereme všechny tři body. Snažím se najít svou nejlepší formu, jako všichni. Určitě můžeme hrát lépe jako celek a snažíme se to zlepšit.“

„ Je tu mnoho věcí ke zlepšení, ale v této fázi sezóny jsou těžko čitelné. Nyní je důležité, abychom měli skvělé výsledky a na tréninku každý tvrdě pracoval a dostal ze sebe to nejlepší,“ řekl Lamps.

Lampard je jeden z mnoha hráčů, kteří tento týden míří plnit mezinárodní povinnosti s národním týmem. Ale on už se těší na návrat na Cobham a trénink spolu s nováčky.

„Mata přináší mladistvý přístup na středu hřiště, zatímco Lukaku dopředu. Je skvělé, jak pro hráče, tak pro fanoušky, že Chelsea pracuje s mladými talenty. Tím, že se manažer nebojí zapojit je do hry, získají mnoho zkušeností.“

„ Když hráči určitou dobu nehrají dobře, je potřeba je vystřídat. To je to, co vždy uvidíte v úspěšných týmech. Podívejte na takovou Barcelonu, jejich lavička je plná kvalitních hráčů, kteří by mohli hrát v základu. To je právě motivace pro každého z nich,“ zakončil Frankie.


18:21:00 - 30.08.11 - Janie88 - Mužstvo - 2888x