Villas-Boas: Mata nám dává flexibilitu

André Villas-Boas na tiskové konferenci promluvil o Juanu Matovi, o stavu zaraněných hráčů a také potvrdil, že Chelsea podala nabídku za obránce Porta Pereiru.


André Villas-Boas na úvod prohlásil, že pro zápas s Norwichem bude mít k dispozici poslední posilu Blues, Juana Matu, ale bude se muset obejít bez zraněného Davida Luize. Očekává se, že Juan Mata začne zápas na lavičce, protože se k Chelsea připojil ve středu a neměl dostatek času na aklimatizaci v novém působišti.

„Je na to moc brzy,“ začal André. „Tato liga je velmi specifická v oblasti intenzity, emocí a kultury. Neznamená to však, že by nebyl konkurence pro základní jedenáctku, ale dvě tréninkové jednotky jsou velmi málo pro aklimatizaci a vytvoření si nových vzrahů s novými spoluhráči,“ pokračoval mladý Portugalec, který také uvedl, že se dnes rozhodne, koho pošle na trávník v základní sestavě.

David Luiz je zpět v plné tréninkové zátěži, včera absolvoval trénink v plné intensitě. Postavit jej do zápasu by bylo trochu uspěchané, ale je v nominaci brazilské reprezentace a jsem rozhodnutý jej uvolnit, aby si na svůj účet připsal pár odehraných minut. Co se týče ostatních zranění, nemáme žádné velké novinky. Petr se uzdravuje podle plánu a počítáme, že se vrátí do brány po reprezentační přestávce. Michael Essien je zraněný dlouhodobě,“ řekl Villas-Boas o stavu zraněných hráčů.

André na tiskové konferenci také probral Juana Matu více do detailů a řekl, co si od jeho přestupu slibuje. „Může hrát vlevo, vpravo, uprostřed zálohy,“ začal. „Otestovali jsme si jej také ve formaci 4-4-2 a ne jen v 4-3-3. Díky němu budeme v tomto velmi flexibilní. Má čich na góly a ve své dosavadní kariéře má vysoký počet asistencí, což je úžasné. Nyní přišla jedna z největších výzev jeho dosavadní kariéry. Jak sám řekl, je to velký pokrok v jeho kariéře a my doufáme, že dokáže přidat do naší sestavy kvalitu,“ pokračoval.

Hledali jsme hráče, který by nám dodal kreativitu. Ne, že bychom nikoho takového neměli, ale vždy chceme získat talentovaného hráče Matova kalibru. Myslíme si, že jeho cena byla opodstatněná Matovými kvalitami, které prokazoval ve španělské lize a Lize mistrů a na jejich základě jsme se rozhodli jej přivést. Je velkou posilou, kterou si všichni přáli, protože se odevšad množily spekulace a sílila kritika za malou aktivitu na přestupovém trhu,“ řekl.

Blíží se konec přestupového období, do jehož uzavření zbývá méně než týden, mnozí spekulovali o dalších možných posilách. André nechtěl komentovat situaci ohledně Luky Modrice, ale potvrdil, že Chelsea podala nabídku za uruguayského reprezentanta, Alvaro Pereiru. „Můžu potvrdit, že jsme za něj podali nabídku, ale byla nižší, než požadují. Byl mezi nimi velký rozdíl,“ řekl.

Nejen v Portu, ale i v uruguayské reprezentaci je důležitým hráčem a na Copa America odvedl velký kus práce. Hraje pravidelně, je všestranný. Může hrát na kraji zálohy, na křídle, nebo levém obránci, takže by zapadl do každého týmu na světě,“ pokračoval manažer Chelsea.

Včera se v novinách objevily informace, že z důvodu příchodu Juana Maty a možného přestupu Pereiry, opustí Stamford Bridge Florent Malouda. André Villas-Boas však tyto zprávy dementoval. „Podívejte se na počet gólu a asistencí, které má Malouda na svém kontě během svého zdejšího působení. Malouda je pro nás důležitý, je excelentním profesionálem, který ví, co chce, proto si nemůžeme dovolit prodat hráče jeho kvalit,“ řekl Villas-Boas o Maloudovi, který za Chelsea nastřílel 43 gólů ve 189 zápasech.

„Jak všichni víte, nemám problém s průměrným věkem mého týmu, protože věřím jejich schopnostem a také věřím schopnostem Maloudy,“ zakončil.


16:55:00 - 26.08.11 - Zzepa - Mužstvo - 3542x