Modric má dveře otevřené

Tottenham by mohl mýt připraven nechat chorvatského reprezentanta odejít, pokud by Spurs zbyl dostatek času na nákup čtyř nových hráčů a postavit silnější tým.


Harry Redknapp oznámil, že prodej Luky Modrice by mohl být jedním z prioritních zájmů Tottenhamu. Chelsea se o Modrice zajíma již dlouho, avšak doposud Redknapp i ředitel Spurs Daniel Levy tvrdili, že chorvatský reprezentant není na prodej. Jediný hráč, kterého Kohouti v letošním přestupním období na White Hart Lane přivedli, byl brankář Brad Friedel, který navíc přišel zadarmo. Redknapp proto plánuje investovat peníze, které by případně za Modrice získali, do nových hráčů a posílit sestavu.

S Lukou máme dvě možnosti.“ Řekl Redknapp. „Můžeme si ponechat skvělého hráče, nebo jej prodat, dostat peníze a přivést čtyři hráče a mít lepší tým. Chci aby zůstal, ale pokud odejde, budu chtít mít šanci přivést nové hráče. V žádném případě jej Daniel Levy neprodá v posledním dni přestupního období. Před pár lety to tímto způsobem provedl s Berbatovem a my jsme poté skončili bez útočníků. Nyní to už nepřipustí,“ pokračoval.

Pro Modrice to je složitá situace. Všichni milujeme tento klub a dění okolo něj, ale co byste udělali, kdyby vám někdo nabídl trojnásobek platu? Hlavu mu zamotala šance hrát za tým, který by letos klidně mohl vyhrát Ligu mistrů a myslím si, že to fanoušci pochopí. Jsem si jistý, že okolo Chelsea se stále dokola točí nesmysly a my si musíme dát pozor, abychom neřekli, že nikam neodejde a poté ho prodat. Ale ředitelův postoj je si Modrice ponechat a zatím jsem si nevšiml změny.“ Řekl Redknapp.

Redknapp také přiznal, že možná budou muset koupit hráče, i kdyby Luka Modric v Tottenhamu zůstal, protože se mnoho středopolařů Spurs potýkalo v minulé sezóně se zraněními. „Potřebujeme někoho získat, protože někteří hráči ještě nejsou připraveni. Jake Livermore je jediným středním záložníkem, kterého máme k dispozici,“ vysvětlil.

Hráči jako Luka, Gareth Bale a Rafael van der Vaart by určitě rádi přivítali pár kvalitních posil. Chtějí být úsěšní a ví, že se potřebujeme zlepšit. Budu muset vysmyslet úplně nové rozestavění, protože nemůžeme hrát s Jakeem jako jeniným středopolařem. Musíme něco provés. A to brzy. Skončili jsme dva body před Liverpoolem a ti již nyní utratili na posilách 100 milionů Liber. Musíme posílit sestavu, abychome je udrželi za sebou, nemysle na čtyřku, která skončila před námi,“ řekl Redknapp.

Tottenham byl spojován s celou řadou záložníků, ale rýsuje se nová posila do útoku. Je jím bývalý hráč Arsenalu Emanuel Adebayor, který by měl přijít na hostování z Manchesteru City již tento týden. Fanoušci Arsenalu jej nenávidí a proto si Redknapp myslí, že pro příznivce Spurs bude hrdinou.


16:16:42 - 18.08.11 - Zzepa - Přestupy - 3587x