Reakce: Chybělo málo

Pouze jeden bod vezený ze Stoke znamená, že André Villas-Boas nemůže říct, že by byl s prvním zápasem v roli manažera Chelsea spokojený.

V prvních 45 minutách jsme mnoho šancí ze strany Blues neviděli, i když jsme museli čelit hned několika rychlým kontrům ze strany domácích. Po přestávce už byl zápas pouze v režii hostí, avšak k dosažení kýžené branky to nevedlo.

„S jedním bodem nemohu být spokojen, ale na druhou stranu je to jedno z nejobtížnějších míst, kde můžete hrát venkovní zápas,“ řekl André Villas-Boas na pozápasové tiskovce.

„Pokud se moc nepletu, loni mělo Stoke doma 10 výher a řadu remíz, takže pro nás jakožto kandidáta do boje o titul není jeden bod ze Stoke špatný. Není to nejlepší začátek do sezony, ale jsme aspoň rádi, že naše hra ve druhém poločase byla opravdu dobrá,“ pokračoval manažer s ohlédnutím se na zápas.

„V prvním poločase jsme byli schopni se jim bránit, ale naopak při svých útocích jsme nebyli schopni dostat míč na zem, a to byla jejich výhoda. Nedokázali jsme si vytvářet šance, jako tomu bylo potom ve druhém poločase, ale bohužel ani potom to tam nespadlo,“ rozebral Portugalec první půli.

„Byli jsme blízko gólu a ve druhém poločase jsme hráli takřka stále na jejich polovině. Hra byla pod naší kontrolou, ale chyběl tomu gól,“ dodal mírně rozladěný kouč.

Neodpískání pokutových kopů za zákroky na Lamparda a Torrese nechtěl Villas-Boas po zápase komentovat. Vyzdvihl však dobrou práci obrany, která byla tak jako v přípravě (až na jeden gól) opět neprolomena.

„Tlačit na soupeře kolem vápna, pak se do něj dostat a popadat…tenhle scénář není z tohoto světa, ale chtěl bych vybídnout rozhodčí, aby na podobné zákroky dávali větší pozor a někdy útočícím týmům neškodili.“

„Je dobrým znamením, že proti jednomu z nejaktivnějších týmů Premier League jsme byli schopni neinkasovat a navíc si najít místo a vytvářet šance. Na dva domácí zápasy, které nás teď čekají, musíme svůj výkon pozvednout opět na další úroveň,“ dodal André.

Několik slov týkajících se Chelsea pronesl po zápase i manažer domácích, Tony Pulis. „První poločas jsme byli tak dobří, jak to jen dokážeme. Byl to otevřený zápas bez velkého počtu vyložených šancí, kterému ve druhém poločase dominovala Chelsea. Všichni mohli vidět kvalitu, kterou mají a také hloubku, ze které se na hřišti vyvíjely jejich šance poté, co Drogba s Anelkou opustili lavičku. Budou určitě jedni z nejlepších hráčů.“

„Torresův start v základní sestavě mě nepřekvapil. Sledoval jsem jejich zápas v Rangers a jsem toho názoru, že Torres byl vynikající. Působil na mě stejným dojmem, jako když se objevil v Liverpoolu. Dnes nám působil hodně problémů a byl vynikající,“ chválil Pulis španělského forvarda.


09:31:42 - 15.08.11 - Petric32 - Mužstvo - 3124x